Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Mariusz Dubrawski
pianista, muzyk, aranżer
Urodzony w 1963 roku, pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej (1987); od 1987 roku wykładowca na Wydziale Wokalno-Aktorskim tej uczelni. Oprócz muzyki klasycznej zajmuje się muzyką teatralną, poetycko-balladową, rockową i jazzową. Komponuje i aranżuje dla aktorów i piosenkarzy, nagrywa płyty i programy telewizyjne. Często zapraszany do nagrań studyjnych jako muzyk sesyjny. Współpracuje jako pianista i aranżer ze Zbigniewem Wodeckim. Jest też właścicielem studia nagraniowego, w którym zrealizował ostatnio płytę Miłość to cały świat z piosenkami z repertuaru Aleksandra Żabczyńskiego w wykonaniu Jacka Borkowskiego (Złoty Liść Retro 2012).

Współpracował m.in. z I. Santor, A. Majewską, G. Damięckim, J. Sieńczyłło, E. Kamińskim, J. Szromem, E. Bem, D. Miśkiewicz, A. Serafińską, L. Szafran, A. Wilczyńską, M. Sadowską, M. Szcześniakiem, T. Szwedem, Kwartetem RAMPA, E. Bartosiewicz, J. Bacz, D. Curyłło, M. Kożuchowską, E. Dałkowską, P. Szczepanikiem, H. Frąckowiak, Z. Kurtyczem, W. Korczem, J. Tylmanem, J. Rawik, A. Rosiewiczem, J. Borkowskim, R. Janowskim, H. Banaszak, W. Zborowskim, J. Kurowską, E. Urygą, B. Rybotycką, J. Kawalcem, M. Pakulnis, A. Rybińskim, R. Zarębską, A. Biedrzyńską, J. Wasikiem, J. Jeżewską, J. Pietrzakiem, J. Wołkiem, R. Makowskim, J. J. Należytym, M. Przybylskim, K. Sienkiewicz, Z. Górnym, P. Szwedesem.

Do najważniejszych dokonań artysty należy udział w: spektaklu Wiera Gran w Teatrze Kamienica w Warszawie (2012); koncercie Wasowski jest dobry na wszystko (2011) i koncercie z piosenkami H. Warsa (2010) na festiwalu „Złota Tarka”; programie Teraz Polska w Teatrze Narodowym w Warszawie (rejestracja TVP, 2009); widowiskach Szopka Noworoczna do libretta M. Wolskiego (TVP, 2009) i Szopka Prasłowiańska autorstwa M. Wolskiego i M. Majewskiego (TVP, 2007); koncercie Kabaretron na 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2007); spektaklu Grają naszą piosenkę w Teatrze na Woli (z udziałem B. Rybotyckiej i Z. Wodeckiego, 2005); programie Droga do gwiazd (TVN) i nagranie 2 płyt z laureatką tego programu – Ireną Staniek (2000–2001); wieczorze romansów A. Wertyńskiego na scenie Teatru Powszechnego w Warszawie, w wykonaniu E. Kamińskiego, J. Sieńczyłło i T. Grabusia (1999); nagraniu dla TVP2 recitalu z piosenkami J. Brela w Teatrze Komedia w Warszawie, w wykonaniu J. J. Należytego (1995); recitalu J. Rawik w Starej Prochowni (rejestracja TVP2, 1988).

życiorys BK UMFC 2013