Podróże

Jak nawilżyć suche włosy? Sprawdzone sposoby

Jak nawilżyć suche włosy

Na co dzień włosy poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym, które mogą osłabić ich kondycję. Częste farbowanie, suszenie suszarką, prostowanie i kręcenie włosów prowadzi do ich nadmiernego wysuszenia. Jeśli chcesz mieć piękną fryzurę i zadbane włosy, to powinnaś stosować dobrej jakości kosmetyki o działaniu nawilżającym. Jakie produkty wybrać? Podpowiadamy!

Dbaj o włosy na co dzień

Jeśli włosy mają być nawilżone, gęste i gładkie, musisz o nie dbać każdego dnia. Specjaliści zalecają, aby zmniejszyć częstotliwość mycia włosów do niezbędnego minimum. Po każdym myciu stosuj nawilżające odżywki do włosów, a na same końcówki możesz nałożyć specjalne serum. Doskonałym sposobem na utrzymanie włosów w dobrej kondycji jest także ich regularne podcinanie. Ten prosty zabieg pozwala usunąć zniszczone lub rozdwojone końcówki, dzięki czemu fryzura będzie się idealnie układać. Końcówki powinno się podcinać co 4-6 tygodni. Jeśli Twoje włosy są bardzo suche, to zwróć również uwagę na sposób, w jaki je suszysz. Częstym błędem jest suszenie włosów przy użyciu silnego strumienia gorącego powietrza oraz niezachowanie odpowiedniej odległości między włosami a suszarką. Wówczas łatwo może dojść do przesuszenia i uszkodzenia pojedynczych kosmyków.

Stosuj nawilżające maski do włosów

Nawilżająca maska do włosów z dodatkiem miodu, aloesu lub ekstraktów z owoców to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko poprawić swój wygląd. Tego rodzaju kosmetyki nakłada się na włosy zaraz po myciu i spłukuje po określonym przez producenta czasie, który zwykle wynosi od kilku minut do pół godziny. Jakie efekty daje maska do włosów? Dobrze dobrany kosmetyk głęboko wnika w strukturę włosów, odżywia kosmyki i sprawia, że stają się bardziej sprężyste. Regularne stosowanie masek do włosów przynosi widoczne rezultaty w postaci delikatnych, wygładzonych i błyszczących włosów. Ten kosmetyk zapobiega też puszeniu się włosów, dzięki czemu rano bez problemu ułożysz ulubioną fryzurę. W zależności od potrzeb maskę do włosów możesz stosować 1-2 razy w tygodniu. Wybrany produkt powinien być dostosowany do rodzaju i długości Twoich włosów.

Postaw na sprawdzone, domowe sposoby

Domowe sposoby również mogą Ci pomóc przywrócić włosom dawny blask. Najprostszym z nich jest opłukiwanie włosów chłodną wodą lub stosowanie płukanek z niewielką ilością octu. Takie zabiegi przyspieszają zamknięcie łusek. Innym polecanym sposobem jest olejowanie włosów przy użyciu olejów roślinnych. Wybrany olej należy nałożyć na włosy od połowy ich długości aż po same końce i zostawić na kilka godzin lub na całą noc. Po tym czasie musisz dokładnie spłukać włosy, aby nie doprowadzić do ich przetłuszczenia. Olejowanie szybko przynosi widoczne rezultaty, dlatego warto je wykonywać przynajmniej raz na 2 tygodnie.

Odpowiednio nawilżone włosy pięknie się układają, są mocne i lśniące. Zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonać przed pójściem spać lub na noc. Wówczas składniki odżywcze doskonale się wchłoną, a rano bez problemu rozczeszesz włosy i ułożysz z nich modną fryzurę. Kosmetyki nawilżające możesz wygodnie stosować do włosów normalnych, suchych, przetłuszczających się lub farbowanych.

Materiał zewnętrzny