Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Szukaj


Online: Mapy śnienia, czyli jak działać w czasach dezorientacji - warsztaty w Nowym Teatrze
Kiedy
12 grudnia 2020 (sobota) g. 18:00
Gdzie
Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16 (mapa)
zamknij
Bilety
60 zł.
nowyteatr.org/pl/kalendarz/mapy-snienia-czyli-jak-dzialac-w-czasach-dezorientacji

Każdej nocy – bez wyjątku - zanurzasz się w senną rzeczywistość. Porywa Cię świat pozornie nieskładnych obrazów, dramatycznych zwrotów akcji i niekonwencjonalnych rozwiązań. Budzisz się poruszona/y, niejednokrotnie chcąc wymazać nocne doświadczenia z pamięci. To tylko sen, mówisz.

A co jeśli te zaskakujące obrazy nie są jedynie przypadkowymi zbiorami wyobrażeń, a stanowią precyzyjne, dosadne i ucieleśnione analizy codzienności? Co jeśli przedstawiają Twoją wewnętrzną mapę z rozrysowanymi drogami wyborów i różnorodnymi perspektywami odpowiedzi?

Sny pokazują Tobie gdzie jesteś: jak reagujesz na przebudzoną rzeczywistość. Każdej nocy w serii krótkich historii prezentują stojące przed Tobą wyzwania, towarzyszące im przeszkody oraz możliwe rozwiązania. Jeśli zrozumiesz poetycki, nielinearny język snów, otwiera się przed Tobą przejrzysta, interaktywna mapa śnienia i zapisana w niej możliwość wyboru. Jesteś w stanie zadecydować, jaką przebudzoną rzeczywistość chcesz współtworzyć.

Nauczymy się „widzieć” śniącą rzeczywistość i pracować z nią w rzeczywistości obudzonej. Doświadczymy nieustającego dialogu pomiędzy snem a jawą. Dostrzeżemy, w jaki sposób śnienie kształtuje nasze decyzje i oddziałuje na postrzeganą możliwość wyboru.

Materiał do pracy będą stanowić sny uczestników: zarówno te nocne, jak i sny pojawiające się w ciągu dnia. Przy pomocy praktyki „otwierania snów” („Dream Opening®”) dr Catherine Shainberg zagłębimy się w świat marzeń sennych. Pojedynczy sen zostanie „otworzony” przez pozostałych uczestników, uwidaczniając potencjalnie dostępne, acz często niewidoczne, aspekty doświadczanej rzeczywistości.

źródło: Nowy Teatr


   

To wydarzenie zostało zrealizowane z pomocą finansową Miasta Stołecznego Warszawy