Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Znamy już finalistów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017
W tegorocznej VIII edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej zgłoszono 98 wnioski, z których Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych WPEK wyłoniła 53 projekty. Dla finalistów, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowano sesje warsztatów z umiejętności prezentacji. 7 września w Multimedialnej Bibliotece w Dzielnicy Mokotów odbyły się przesłuchania konkursowe w formie publicznej prezentacji z udziałem publiczności. Kapituła Nagrody przyznała 28 nagród i 7 wyróżnień.

Laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2017 poznaliśmy 26 października podczas uroczystej Gali w Domu Kultury Kadr. Galę prowadziła Agnieszka Szydłowska z radiowej Trójki oraz Anna Michalak, Pełnomocnik Prezydenta m.st Warszawy ds. edukacji kulturalnej. Nagrody wręczyli Tomasz-Thun Janowski, Dyrektor Biura Kultury, Mirosław Sielatycki, Zastępca Dyrektora Biura Edukacji oraz burmistrzowie dzielnic.

Tegoroczną nagrodę główną zdobyły Hanna Sabat i Marta Skowrońska-Markiewicz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej za projekt „Działaj z Muzeum!” W Laudacji Kapituła doceniła projekt za pokazanie idei wolontariatu jako idei kultury i sposób jej współtworzenia. Projekt pokazuje zmianę programową instytucji, proces budowania społeczności wokół instytucji, budowania świadomej publiczności i świadomej pracy z nią.

Nagrodzeni o swoich projektach opowiedzą podczas Giełdy Projektów i Programów Edukacji Kulturalnej, która odbędzie się 24 listopada 2017w Filmotece Narodowej - Instytucie Audiowizualnym.

LAUREACI WARSZAWSKIEJ NAGRODY EDUKACJI KULTURALNEJ 2017

Nagroda Grand Prix

Działaj z Muzeum!, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Śródmieście
Autorzy: Hanna Sabat, Marta Skowrońska-Markiewicz

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce:
Malarska paleta Mendelejewa
, Zespół Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego, Żoliborz,
Autorzy: Marek Stępień, Małgorzata Bartel

II miejsce:
Zostawić swój ślad - projekt teatralny
, CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia, Wola
Autor: Małgorzata Ciuchcińska

Wyróżnienie:
Dawno temu na Ochocie...
, XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego, Ochota
Autorzy: Kinga Stępień, Anna Kilen, Monika Wrzosek

Matematyka wokół nas - widzę i rozumiem, Zespół Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz, Bielan
Autor: Katarzyna Luśtyk

Gimnazja
I miejsce:
Filmowa Akademia Rodzica
, Zespół Szkół Integracyjnych nr 71 im. Edmunda Bojanowskiego, Wola
Autorzy: Wioletta Mrozek, Magdalena Bauer, Mariola Łygas

II miejsce:
Puchatek tu i tam
, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 93 im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej, Ursynów
Autorzy: Paulina Lubieniecka, Edyta Świercz, Anna Żukowska

Żmichowska Śpiewa 4, Zespół Szkół nr 67, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 34 , Śródmieście
Autor: Ewa Drobek

Szkoły podstawowe
I miejsce:
W pogoni za kwadratem, czyli o figurach geometrycznych w sztuce
, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, Włochy
Autor: Teresa Cieślik

II miejsce:
Malarstwo odczarowane
, Szkoła Podstawowa nr 96 im. Ireny Kosmowskiej, Ursynów
Autor: Anna Kantorczyk

Z książką za pan brat, Zespół Szkół nr 120, Wawer
Autor: Jagoda Wypyszyńska-Cieszkowska

Wyróżnienie:
Dzień Twórczości Dziecka
, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego, Ochota
Autor: Kinga Boruń

Pomysł na wagę złota, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika, Ursynów
Autor: Bożena Dybowska

Przedszkola
II miejsce
Zaczarowany świat animacji
, Przedszkole nr 165, Praga-Północ
Autor: Dorota Jasica

III miejsce:
Gdzie jest człowiek tam jest sztuka - Stanisław Witkiewicz - wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę
, Przedszkole nr 401, Ursynów
Autorzy: Magdalena Andura, Zofia Rusek, Iwona Samosiuk, Małgorzata Zawadzka

Ludowa od nowa, Przedszkole nr 50, Ursynów
Autorzy: Monika Stopczyńska, Anna Kwiatkowska, Anna Szyszko

Instytucje animacji kultury
I miejsce:
3 x inkluzja w Teatrze Zgoda
, Bemowskie Centrum Kultury, Bemowo
Autorzy: Agata Sidorek, Zbigniew Gozdecki

Zagrajcie muzykanty ładnie, Dom Kultury Praga, Praga Północ
Autor: Paula Kinaszewska

II miejsce:
Rapujące cyfry
, Dom Kultury Włochy, Włochy
Autorzy: Violetta Wacławek, Kamil Jaros, Joanna Jasińska

Teatralne Żywioły - w stronę muzyki, Wawerskie Centrum Kultury, Wawer
Autor: Magda Dakowska

III miejsce:
Dzielnicowy Dzień Bajki
, VIII Ogród Jordanowski, Targówek
Autor: Katarzyna Patrzyczna

Grywalizacja "Międzyplanetarny wyścig", Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola, Wola
Autorzy: Renata Jaworek, Aneta Suchańska, Paulina Bakun

Wyróżnienie:
Jesienne Impro
, Wawerskie Centrum Kultury, Wawer
Autorzy: Bogumiła Stachurska, Olga Stachwiuk

Instytucje artystyczne i muzea
I miejsce:
Na premierze się nie skończy
, Teatr Polski, Śródmieście
Autorzy: Paulina Chodnicka, Magdalena Mróz

II miejsce:
Mama, tata do teatru! Naj, naje na warsztaty!
, TR Warszawa, Śródmieście
Autor: Anna Kurelska

III miejsce:
W staropolskiej kuchni - warsztaty historycznej rekonstrukcji kulinarnej dla dorosłych
, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Wilanów
Autorzy: Paulina Szulist-Płuciniczak, Maciej Nowicki, Grzegorz Mazur

Organizacje pozarządowe
I miejsce:
LEM_ONIADA
, ART_committed, Śródmieście
Autor: Jakub Krawczyk

II miejsce
Instalacje – inspiracje
, Fundacja Bez Wizy, Włochy
Autorzy: Marta Tarnawska-Banaszek, Michał Banaszek

TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży, Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury, Mokotów
Autorzy: Weronika Brączek, Adam Gąsecki, Aldona Żejmo-Kudelska, Maria Depta

III miejsce:
Kluboteka
, Kluboteka Dojrzałego Człowieka, Ursynów
Autorzy: Magdalena Dąbrowska, Irena Karpowicz

Seniors Electro Show, Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna, Wola
Autorzy: Ewa Gampel, Edyta Ganc

Wyróżnienie:
Laboratorium współczesnego teatru - program edukacji kulturalnej dla młodzieży licealnej
, Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr TrzyRzecze, Żoliborz
Autor: Konrad Dulkowski

Inne
I miejsce:
OKNO
, Galeria Działań, Ursynów
Autor: Janusz Byszewski

II miejsce:
Chłopcy z Barskiej i Przyjaciele
, Ochota
Autor: Ewa Czubińska

Wyróżnienie:
Artystyczne spotkania
, Włochy
Autorzy: Anna Olej-Kobus, Patrycja Łukaszewska, Renata Płocharska-Tober