Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2017. Przesłuchania konkursowe
7 września 2017 roku Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej wyłoniła finalistów konkursu. Spośród 53 projektów wyłonionych w drugim etapie konkursu, do finału zakwalifikowały się następujące projekty w poszczególnych kategoriach (lista w kolejności alfabetycznej):

Szkoły ponadgimnazjalne
• Dawno temu na Ochocie..., XLVIII Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego, Ochota.
Autorzy: Kinga Stępień, Anna Kilen, Monika Wrzosek
• Malarska paleta Mendelejewa, Zespół Szkół Nr 31 im. Jana Kilińskiego, Żoliborz.
Autorzy: Marek Stępień, Małgorzata Bartel
• Matematyka wokół nas - widzę i rozumiem, Zespół Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz, Bielany.
Autor: Katarzyna Luśtyk
• Zostawić swój ślad - projekt teatralny, CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia, Wola.
Autor: Małgorzata Ciuchcińska

Gimnazja
• Filmowa Akademia Rodzica, Zespół Szkół Integracyjnych nr 71 im. Edmunda Bojanowskiego, Wola.
Autorzy: Wioletta Mrozek, Magdalena Bauer, Mariola Łygas
• Puchatek tu i tam, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 93 im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej, Ursynów,
Autorzy: Paulina Lubieniecka, Edyta Świercz, Anna Żukowska
• Żmichowska Śpiewa 4, Zespół Szkół nr 67, Gimnazjum Dwujęzyczne nr 34, Śródmieście,
Autor: Ewa Drobek

Szkoły podstawowe
• Dzień Twórczości Dziecka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 280 im. Tytusa Chałubińskiego, Ochota.
Autor: Kinga Boruń
• Malarstwo odczarowane, Szkoła Podstawowa nr 96 im. Ireny Kosmowskiej, Ursynów, Autor: Anna Kantorczyk
• Pomysł na wagę złota, Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika, Ursynów.
Autor: Bożena Dybowska
• W pogoni za kwadratem czyli o figurach geometrycznych w sztuce, Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, Włochy.
Autor: Teresa Cieślik
• Z książką za pan brat, Zespół Szkół nr 120, Wawer.
Autor: Jagoda Wypyszyńska-Cieszkowska

Przedszkola
• Gdzie jest człowiek tam jest sztuka - Stanisław Witkiewicz - wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych i rozwijanie umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę, Przedszkole nr 401, Ursynów.
Autorzy: Magdalena Andura, Zofia Rusek, Iwona Samosiuk, Małgorzata Zawadzka
• Ludowa od nowa, Przedszkole nr 50, Ursynów.
Autorzy: Monika Stopczyńska, Anna Kwiatkowska, Anna Szyszko
• Zaczarowany świat animacji, Przedszkole nr 165, Praga-Północ.
Autor: Dorota Jasica

Instytucje animacji kultury
• 3 x inkluzja w Teatrze Zgoda, Bemowskie Centrum Kultury, Bemowo,
Autorzy: Agata Sidorek, Zbigniew Gozdecki
• Dzielnicowy Dzień Bajki, VIII Ogród Jordanowski, Targówek.
Autor: Katarzyna Patrzyczna
• Grywalizacja „Międzyplanetarny wyścig”, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola.
Autorzy: Renata Jaworek, Aneta Suchańska, Paulina Bakun
• Jesienne Impro, Wawerskie Centrum Kultury, Wawer.
Autorzy: Bogumiła Stachurska, Olga Stachwiuk
• Rapujące cyfry, Dom Kultury Włochy, Włochy.
Autorzy: Violetta Wacławek, Kamil Jaros, Joanna Jasińska
• Teatralne Żywioły - w stronę muzyki, Wawerskie Centrum Kultury, Wawer.
Autor: Magda Dakowska
• Zagrajcie muzykanty ładnie, Dom Kultury Praga, Praga Północ.
Autor: Paula Kinaszewska

Instytucje artystyczne i muzea
• Działaj z Muzeum!, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Śródmieście.
Autorzy: Hanna Sabat, Marta Skowrońska-Markiewicz
• Mama, tata do teatru! Naj, naje na warsztaty!, TR Warszawa, Śródmieście.
Autor: Anna Kurelska
• Na premierze się nie skończy, Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, Śródmieście.
Autorzy: Paulina Chodnicka, Magdalena Mróz
• W staropolskiej kuchni - warsztaty historycznej rekonstrukcji kulinarnej dla dorosłych, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Wilanów,
Autorzy: Paulina Szulist-Płuciniczak, Maciej Nowicki, Grzegorz Mazur

Organizacje pozarządowe
• Instalacje - inspiracje, Fundacja Bez Wizy, Włochy.
Autorzy: Marta Tarnawska-Banaszek, Michał Banaszek
• Kluboteka, Kluboteka Dojrzałego Człowieka, Ursynów.
Autorzy: Magdalena Dąbrowska, Irena Karpowicz
• Laboratorium współczesnego teatru - program edukacji kulturalnej dla młodzieży licealnej,Stowarzyszenie Teatralne Dom na Młynowej Teatr TrzyRzecze, Żoliborz.
Autor: Konrad Dulkowski
• LEM_ONIADA, ART_committed, Śródmieście.
Autor: Jakub Krawczyk
• Seniors Electro Show, Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna, Wola.
Autorzy: Ewa Gampel, Edyta Ganc
• TO MI GRA - aktywizacja obywatelska młodzieży, Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury, Mokotów.
Autorzy: Weronika Brączek, Adam Gąsecki, Aldona Żejmo-Kudelska, Maria Depta

Inne
• Artystyczne spotkania, Anna Olej-Kobus, Patrycja Łukaszewska, Włochy
Autor: Renata Płocharska-Tober
• Chłopcy z Barskiej i Przyjaciele, Ochota
Autor: Ewa Czubińska
• OKNO, Galeria Działań, Ursynów
Autor: Janusz Byszewski