Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Gra miejska „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty"
Przez całe wakacje, aż do 10 września 2017 roku, już po raz siódmy, zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”. Tym razem naszą zabawę poświęciliśmy modzie na zdrowie w Warszawie na przestrzeni wieków, a jej motywem przewodnim będzie hasło „W zdrowym ciele - zdrowy duch”. Zabawa realizowana jest we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa. Na jej potrzeby stworzyliśmy stronę internetową www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której za darmo można pobrać karty zadań. Znajdują się na nich łamigłówki i ciekawostki dotyczące historii naszego miasta. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do współtworzących projekt placówek. Wszystkim dzieciom, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji, wręczane są nagrody podczas gali finałowej. W zeszłym roku uroczystość ta odbyła się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzięło w niej udział blisko 1200 osób. Natomiast podczas VI edycji z naszej propozycji na wspólną zabawę skorzystało aż 687 rodzinnych zespołów. Łącznie w trakcie sześciu lat trwania projektu w grze wzięło udział ok. 13 000 osób.

Gra w minionym roku została nagrodzona przez Prezydenta m.st. Warszawy Grand Prix Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2016, a dwa lata temu została wyróżniony przez portal czasdzieci.pl Złotym Słonecznikiem 2015.

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Dom Spotkań z Historią, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Kordegarda Galeria Sztuki Narodowego Centrum Kultury, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential i Zamek Królewski w Warszawie.

W tym roku nagrody dla zwycięzców przekazały m.in.: Instytut Pamięci Narodowej i firma Granna.

Spot promocyjny >>>