Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Przed finałem 6. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej
Zakończyła się procedura konkursowa 6. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych zakwalifikowała do II etapu Konkursu 51 projektów spośród 111 zgłoszonych. Autorzy wyłonionych projektów mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych warsztatach z wystąpień publicznych, podczas których Ilona Knapik podpowiadała, jak wyselekcjonować informacje, zwiększyć atrakcyjność przekazu i walczyć z tremą.
II etap Konkursu obył się 23 września w Promie Kultury Saska Kępa.

Werdykt Kapituły Nagrody, a więc laureatów nagród i wyróżnień oraz laureata Grand Prix 2015, poznamy
21 października 2015 r. podczas GALI NAGRODY, która odbędzie się w nowym budynku Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych
.

Prezentujemy
listę 27 finalistów:

grupa projektów zrealizowanych przez organizacje pozarządowe:

DOM OD ŚRODKA, Stowarzyszenie Pracownia Filmowa „Cotopaxi”
WARSZAWSKA AKADEMIA FILMOWA, Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
TWORZĘ, WIĘC JESTEM! – WARSZTATY DLA SZKÓL, Nowa Orkiestra Kameralna
ZAKŁADY. URSUS 2014, Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego

grupa projektów zrealizowanych przez instytucje artystyczne i muzea:

DOBRANOCKA W MUZEUM, Muzeum Narodowe w Warszawie
DZIAŁANIA EDUKACYJNE WOKÓŁ SPEKTAKLU „IWONA KSIĘŻNICZKA Z BURBONA” Teatr Powszechny im. Z. Hübnera
WEJDŹ W MUZEUM! - Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

grupa projektów zrealizowanych przez instytucje animacji kultury:

NIEMCEWICZ NASZ SĄSIAD (ROBIMY FILM ANIMOWANY),
Ursynoteka Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza
HIBERNACJA-AKTYWACJA, Dom Kultury KADR w Dzielnicy Mokotów
OPOWIEM WAM BAJKI, Dom Kultury „Rembertów” w Dzielnicy Rembertów
LATO TUŻ OBOK, Białołęcki Ośrodek Kultury w Dzielnicy Białołęka

grupa projektów zrealizowanych przez przedszkola
:

WIELKA SZTUKA W MAŁYCH RĘKACH, Przedszkole Nr 28
PRZEDSZKOLE BEZ ZABAWEK – CZYLI WYOBRAŹNIĘ DOBRĄ MAM, WIĘC ZABAWKI ROBIĘ SAM, Przedszkole nr 192 „Wesoły Pędzelek”
ETNOLOGICZNE ZIELONE PRZEDSZKOLE, Przedszkole Nr 125 „Pod Złotym Promykiem”
BAJKI RODZINNE – BAJKA O ZDROWIU, Przedszkole Nr 192 „Wesoły Pędzelek”

grupa projektów zrealizowanych przez szkoły podstawowe:

WARSZTATY TWÓRCZEGO PISANIA, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 330 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania
OGRODY NAUKI I SZTUKI, Szkoła Podstawowa Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego
OTWARTA SZKOŁA – OTWARTE GŁOWY, Szkoła Podstawowa Nr 175 im. Heleny Marusarzówny
MOJE MIASTO TO, Szkoła Podstawowa Nr 314 im. Przyjaciół Ziemi

grupa projektów zrealizowanych przez gimnazja:

SCHUM TV – TELEWIZJA SZKOLNA I ANIMACJA KULTURY, Gimnazjum Nr 142 im. R. Schumana z Oddziałami Dwujęzycznymi
MŁODZI AMATORZY KINA MAK- ZAJĘCIA FILMOWE; Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 83 im. Konstancji Markiewicz
FESTIWAL NAUKI „LICZE, WIĘC JESTEM”, Gimnazjum 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
¿A DÓNDE VAMOS_ CZYLI SPEKTAKL MUZYCZNY –A DOKĄD IDZIEMY? Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana

grupa projektów zrealizowanych przez szkoły ponadgimnazjalne:

VII SŁOWACKI FILM FEST 2015 – KINO RETRO(1895-1939), VII Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego
PRZEGLĄD ARTYSTYCZNYCH INSPIRACJI TWÓRCZOŚCIĄ AGNIESZKI OSIECKIEJ „TAKĄ NAS ŚCIEŻKĄ POPROWADŹ”, Zespół Szkół Nr 37 im. Agnieszki Osieckiej

grupa projektów „inne”:

TU-czy-TAM., Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 2
LAS JAKO FENOMEN ŻYCIA, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania

Nagrodzone projekty oraz ich autorów można będzie poznać bezpośrednio podczas Giełdy Programów i Projektów Edukacji Kulturalnej, na którą zapraszamy 17 listopada do Promu Kultury. A dla osób zainteresowanych udziałem w następnych edycjach konkursu przygotowujemy specjalne warsztaty z przygotowywania projektów i opracowywania wniosków.

opr. Aleksandra Jankowska

Zapraszamy do PRZEGLĄDU FILMÓW z prezentacji finalistów oraz do GALERII ZDJĘĆ.
Obserwuj też nas na FACEBOOKu!.