Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

SLIDELUCK WARSAW I w ramach WARSAW PHOTO DAYS 2014 – ZAPROSZENIE DO NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ!
Slideluck Chicago XI
Slideluck Intro – czyli spotkanie wprowadzające do SLIDELUCK mialo miejsce w październiku 2013 roku - w ramach pierwszej edycji festiwalu Warsaw Photo Days. W tym roku Slideluck trafia do Warszawy jako pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Wschodniej. Debiut Slideluck Warsaw w ramach 2 edycji Warsaw Photo Days, której organizatorem jest ZPAF, będzie miał miejsce w sobotę 26 października o godz. 16 w samym sercu stolicy – w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy (była siedziba Traffic Club).

W ramach SLIDELUCK WARSAW I zapraszamy na opatrzony tłem muzycznym publiczny pokaz wybranych w formule konkursowej zestawów fotograficznych lub multimedialnych – wyselekcjonowanych przez kuratorów: Marię Teresę Salvati (Slideluck Europa i Londyn), Grzegorza Kosmalę (doc! photo magazine) oraz Katarzynę Majak (Slideluck Warsaw, Warsaw Photo Days) połączony ze składkowym poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim.

SLIDELUCK (wcześniej Slideluck Potshow) to międzynarodowa organizacja non-profit, która ma na celu kreowanie i wspieranie wspólnych działań wokół fotografii i jedzenia. SLIDELUCK funkcjonuje jako miejsce prezentacji nowych prac: kuratorom, fotografom, kolekcjonerom i edytorom – a wszystko to w luźnej, kreatywnej i niekomercyjnej atmosferze, w ramach integrującego środowiska fotograficzne i artystyczne popołudnia pełnego jedzenia i wizualnych opowieści.


KONKURS:

Zgłoś swoje prace i zaprezentuj je na SLIDELUCK WARSAW I !

Zachęcamy wszystkich fotografujących - fotoreporterów, fotografów mody, uprawiających fotografię artystyczną, dokumentalną itd. - do zaprezentowania swoich prac w nieformalnej atmosferze SLIDELUCK WARSAW I.

Na SLIDELUCK WARSAW I szukamy spójnych, kreatywnych i dających do myślenia zestawów fotografii na temat IDENTYFIKACJA.

Temat wiodący całego festiwalu i Slideluck Warsaw I - IDENTYFIKACJA - rozumiany jest szeroko, może być ujmowany w sposób bardzo różnorodny - z perspektywy historycznej, kulturowej, społecznej, psychologicznej czy emocjonalnej. Szukamy także prac poświęconych zagadnieniu tożsamości - indywidualnej, grupowej, narodowej, religijnej, płciowej, zawodowej...

NAGRODY:

1. Spośród wszystkich nadesłanych prac kuratorzy wybiorą dwudziestu finalistów, których prezentacje zostaną pokazane w ramach pierwszej edycji Slideluck Warsaw 26 października 2014r. oraz na stronie festiwalu i Slideluck.
2. Z ramienia Warsaw Photo Days Katarzyna Majak wybierze artystę, który zostanie nagrodzony wystawą indywidualną w Galerii OBOK ZPAF w Warszawie, eksponowaną w ramach festiwalu. Wystawa zostanie wyprodukowana na koszt oragnizatora. Zwycięzca zostanie ogłoszony 20 września na stronie Slideluck Warsaw, otwarcie wystawy nastąpi 25 października 2014r.
Nagrodą dodatkową od festiwalu jest zestaw dostępnych numerów archiwalnych Kwartalnika Fotografia. Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie Slideluck Warsaw I – 26 października 2014r.
3. Maria Teresa Salvati wybierze artystę, z którym przeprowadzi wywiad zilustrowany portfolio dla GUP Magazine Online. Dodatkowo dwóch autorów otrzyma roczną prenumeratę GUP Magazine.
4. Grzegorz Kosmala (doc! photo magazine, contra doc!) wybierze artystę, którego portfolio zostanie zaprezentowane na łamach „doc! photo magazine” lub „contra doc!”.

Artystom wysyłającym zgłoszenie przysługuje 15% zniżka na subskrypcję Viewbook (zainteresowanych prosimy o kontakt ze Slideluck Global global@slideluck.com w celu uzyskania dalszych informacji).


KURATORZY:
Maria Teresa Salvati – Dyrektorka Slideluck London i Slideluck Europe. Współkuratorka i dyrektorka artystyczna wystawy i publikacji współprodukowanej przez Slideluck London, FORMAT International Photography Festival i QUAD, pod tytułem Hungry Still. Hungry Still to także piękna i unikalna książka fotograficzno-kucharska, zaprojektowana przez Akina Factory, w której można znaleźć fotografie, anekdoty i przepisy. Współpracuje z GUP Magazine, dla którego przeprowadziła wywiady ze znanymi fotografami, choćby Anastasią Taylor-Lind, Sebastianem Liste, Cristiną de Middel, Phillipem Toledano, Alfonso Almendrosem i innymi.

Grzegorz Kosmala – założyciel i redaktor doc! photo magazine i contra doc!, internetowych magazynów poświęconych odpowiednio współczesnej fotografii dokumentalnej i artystycznej. Wydawca DEBUTS – pierwszego w Polsce kompendium młodej fotografii (2014r.) Wcześniej był odpowiedzialny za organizację i przebieg jednego z największych w Polsce konkursów fotografii prasowej – BZ WBK Press Foto (7. i 8. edycja). Ukończył Zarządzanie w Mediach oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Wyższej Szkole Biznesu – National-Louis University w Nowym Sączu

Katarzyna Majak - dyrektorka Slideluck Warsaw, członkini Rady Programowej Warsaw Photo Days. Kuratorka i koordynatorka wystaw fotografii (m.in. w ramach Warsaw Photo Days, Miesiąca Fotografii w Bratysławie, PhotoIreland, Biennale Fotografii w Poznaniu); współpracowała kuratorsko przy 2 edycjach projektu Fotografia Kolekcjonerska; prowadzi wykłady o polskiej i wschodnioeuropejskiej fotografii oraz kolekcjonowaniu fotografii (m.in. Vienna PhotoBook Festival, Mai Mano House (Budapeszt). Kuratorka prywatnej kolekcji fotografii "Many Hands Make Light Work". Jej teksty ukazały się na łamach Kwartalnika Fotografia, Cafe Creme, Fotograf Magazine, Archivo Magazine, 1000 Words Photography Magazine, Formatu, Punktu, Exitu, LAB EAST - 30 Photographers from Eastern Europe, katalogach wystaw fotograficznych.


ZASADY PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEŃ:

Zgłoszenia bedą przyjmowane do północy 4 września 2014r. (czas środkowoeuropejski) na stronie www.viewbook.com lub www.submittable.com (dla form multimedialnych).
Aby wysłać zgłoszenie przez Viewbook, należy zapisać się na darmową wersję testową. Zgłoszenia przez Submittable:
https://slideluck.submittable.com/submit/1ba9d410-cb81-4fe1-b83e-d1a1b4509553
Opłata za zgłoszenie wynosi 20 PLN (lub 7$).

Wymogi dla prezentacji:
• Maksymalna długość: 5 minut (mogą być krótsze);
• Rekomendujemy nadesłanie cykli 15-40 fotografii;
• Akceptujemy różne media (fotografia, malarstwo, rzeźba lub instalacja);
• Formy multimedialne są akceptowane - o ile nie są to krótkie filmy.

Szczególowe informacje na temat zgłoszeń są dostępne na stronie:
slideluck.com/new-submissions

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 18 września 2014r. na stronie Slideluck Warsaw


PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA

ORGANIZATOR FESTIWALU WARSAW PHOTO DAYS – Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF)

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików jest częścią ZPAF - istniejącego od 1947r. - stowarzyszenia twórców, zrzeszającego najznakomitszych fotografików polskich. Głównym celem jego działalności jest promocja fotografii polskiej w kraju i za granicą. ZPAF prowadzi w Warszawie dwie galerie fotograficzne (Starą Galerię oraz Galerię Obok) oraz kilka w jinnych miastach. Prowadzi Studium Fotografii ZPAF, zajmuje się zarządzaniem i ochroną praw autorskich, reprezentacją interesu twórców (jako Organizacja Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi), czy wspieraniem rynku obrotu fotografią (Agencja ZPAF, aukcje fotografii). www.zpaf.pl

Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013 r. z inicjatywy organizatora - Okęgu Warszawskiego ZPAF. Pierwsza edycja odyła się w dniach 4-31 października 2013r. Dzieki dotacji Narodowego Centrum Kultury i Biura kultury m. st. Warszawy. Festiwal jest zaplanowany jako miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form fotografii, ujmowanych zarówno z perspektywy historycznej, jak i poprzez pryzmat działań współczesnych. W tegorocznej edycji festiwalu w programie wystawienniczym imprezy znajdzie się wystawa laureata Slideluck Warsaw I.
www.warsawphotodays.com


HISTORIA SLUDELUCKA:
Slideluck powstał w Seattle w 2000r. jako oddolna inicjatywa laureta licznych nagród fotograficznych Caseya Kelbaugha i szybko stał się międzynarodowym wydarzeniem kulturalnym.

Przez ostatnie dziesięciolecie Slideluck zdobył popularność i dynamicznie się rozwijał, organizując tętniące życiem wieczory okraszone składkowym jedzeniem i multimedialnymi pokazami slajdów w miastach na całym świecie, choćby w Nowym Jorku, Berlinie, Oslo, São Paulo, Mediolanie, Los Angeles, Barcelonie, Chicago, Mexico City, Nairobi, Kopenhadze, Toronto, Sewilli, Rzymie, Bogocie, San Francisco, Madrycie, Minneapolis, Sztokholmie, Rio de Janeiro, Panama City, Montrèalu, Nowym Orleanie czy Londynie.

Jak mówi Casey: „Chciałem wzmocnić poczucie wspólnoty wewnątrz środowiska i jednocześnie pokazywać prace w sposób egalitarny; ograniczając czas prezentacji do pięciu minut - zarówno w przypadku studentów, którzy wcześniej nie pokazywali swoich prac, jak i artystów o międzynarodowej sławie. Przede wszystkim jednak taki wieczór oznacza dobrą zabawę i masę inspiracji, co ma nam przypominać powód, dla którego w ogóle tworzymy.“

ARTYŚCI PREZENTOWANI W DOTYCHCZASOWYCH EDYCJACH TO M.IN.:
Fundacja Guggenheima, Chuck Close, Elliott Erwitt, Gregory Crewdson, Jonas Bendiksen, Todd Hido, Elinor Carucci, Alec Soth, Spencer Tunick, Shepard Fairey, Martin Parr, Alessandra Sanguinetti, Lauren Greenfield, Vincent Laforet, Alex Webb, Sebastián Liste, Anastasia Taylor-Lind i wielu innych.

Pytania dotyczące Slideluck Warsaw / materiały prasowe:

- Producentka Slideluck Warsaw: Katarzyna Drozd, warsaw@slideluck.com,
- Dyrektorka Slideluck Warsaw: Katarzyna Majak tel: 605053388

Pytania dotyczące Slideluck Europe:
Maria Teresa Salvati, mariateresa@slideluck.com

Pytania dotyczące SLIDELUCK POTSHOW (Global HQ):
global@slideluck.com