Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Instytucje

Mazowiecki Instytut Kultury
sala koncertowa, instytucja edukacyjna, centrum kultury, dom kultury
Biuro Promocji Miasta

Konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa”
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa ogłaszają konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa”. Nagrodami są aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne oraz publikacja w wydawnictwie ”Location Guide”. Działanie zakończy się wystawą plenerową w Warszawie.

Celem konkursu jest wykorzystanie w pełni potencjału filmowego Warszawy, która może być znakomitym tłem zarówno dla ambitnych dokonań filmowych, jak i krótkich produkcji reklamowych. Może być zarówno planem rozgrywającej się akcji albo też bohaterem filmu - grać główną rolę i zapadać w pamięć widzów.

Organizatorzy chcą pokazać atuty Warszawy krajowym i zagranicznym producentom filmowym w taki sposób, jak widzą ją ci, którzy w niej mieszkają. Oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki i zaułki odkryte przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone ostoje. Żeby światowi producenci chcieli kręcić w Warszawie trzeba im pokazać polską stolicę. A nikt nie zrobi tego lepiej niż jej mieszkańcy.

Warszawa może zagrać w filmie rolę miasta nowoczesnego, międzywojennego i socrealistycznego. Może być światową metropolią, przestrzenią industrialną lub pustą plażą z bujną roślinnością. Warszawa, jak każda wielka aktorka, może się zmieniać, ale potrzebuje dobrego agenta. Konkurs fotograficzny „W roli głównej Warszawa” ma spełnić taką rolę.

Zdjęcia konkursowe należy zgłaszać w terminie: 15 lipca - 15 września 2013 roku za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej www.konkursfoto.mckis.waw.pl.

Dodatkowo odbędzie się głosowanie internautów odbędzie się od 1 do 15 października 2013 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, wśród nich aparaty fotograficzne i kursy fotograficzne. Do konkursu zapraszamy mieszkańców Warszawy (z chęci, z wyboru i z urodzenia), a jednocześnie pasjonatów fotografii. Każdy z uczestników może zgłosić fotografie w każdej z czterech kategorii: Warszawa historyczna, Warszawa zielona, Warszawa nowoczesna, Warszawa alternatywna i nieznana.


Dodatkowych informacji udzielają:
Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, konkursfoto@mckis.waw.pl
Biuro Promocji Miasta, konkurs.fotograficzny@um.warszawa.pl