Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2019 przyznana
Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej 2019
Do tegorocznej X edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej zgłoszono 120 wniosków. W pierwszym etapie Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych WPEK wyłoniła 58 projektów. Dla finalistów, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowano sesje warsztatów poświęcone sztuce prezentacji. 6 września w Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek odbyły się przesłuchania konkursowe w formie publicznej prezentacji z udziałem publiczności. Kapituła Nagrody w składzie Anna Michalak-Pawłowska, Zbigniew Darda, Sylwia Grzegorzewska, Wojciech Feliksiak, Paweł Kos-Nowicki, Halina Polak, Agnieszka Proszowska, Adam Sienkiewicz oraz Beata Zuziak przyznała 24 nagrody i 2 wyróżnienia.

Laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2019 poznaliśmy 18 października podczas Gali w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Tegoroczną nagrodę główną zdobyła pani Agnieszka Trepkowska ze Szkoły Podstawowa nr 143 im. Stefana Starzyńskiego (Praga Południe) za projekt „Zaczarowana paleta”.

Nagrodzeni o swoich projektach opowiedzą podczas Giełdy Projektów i Programów Edukacji Kulturalnej, która odbędzie się w Biennale Warszawa 4 listopada 2019.

WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ 2019


Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej przyznała następujące nagrody:

Kategoria: Instytucje animacji kultury

III NAGRODA: Edyta Kiesewetter, Tomasz Mitrowski, Sebastian Stafecki, Kuba Anusiewicz za projekt „Wrzenie – gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi” / Dom Kultury Włochy
III NAGRODA: Mateusz Napieralski i Iwona Mirosław-Dolecka za projekt „Archiwum Wólki” / Bielański Ośrodek Kultury
I NAGRODA: Milena Bajer, Katarzyna Drzewiecka, Katarzyna Klecha-Maciejewska za projekt „Sztuka z bliska – projekt wsparcia osób starszych zależnych / Wawerskie Centrum Kultury – Filia Aleksandrów
I NAGRODA: Katarzyna Sajewicz i Ewelina Wójtowicz za projekt „100 Stanów Wolności – kolektywna mozaika ceramiczna” / Dom Kultury Praga

Kategoria: Instytucje artystyczne i muzea

Wyróżnienie: Hanna Kłoszewska i Joanna Jonczyk za projekt „Scena Debiutu – tutoring teatralny dla nauczycieli i instruktorów” / Teatr Ochoty – Ośrodek Kultury Teatralnej
III NAGRODA: Joanna Rożen-Wojciechowska, Katarzyna Ślesicka, Edyta Wróblewska za projekt „Warsaw Film Nest” / Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
III NAGRODA: Anna Knapek za projekt „Dziecięca Rada Muzealna” / Muzeum Narodowe w Warszawie
II NAGRODA: Anna Szary i Joanna Rentowska za projekt „Dotknij sztuki – warsztaty i wystawa multisensoryczna dla dzieci i dorosłych” / Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
I NAGRODA: Agata Siwiak za projekt „Reprezentacje. Nowa edukacja” / Biennale Warszawa

Kategoria: Organizacje pozarządowe

II NAGRODA: Maria Emilia Reif, Bożena Pysiewicz za projekt „Pytam o Polskę - dyskusja dzieł XX wieku” / Fundacja ART
I NAGRODA: Dariusz Kunowski za projekt „Moja ulica – opowieści mieszkańców ulicy Skaryszewskiej - Spektakl "Róża ze Skaryszewskiej" / Fundacja Sceny Lubelska 30/32

Kategoria: Inne

III NAGRODA: Izabella Toroniewicz Wyszomirska za projekt „Hop siup scenerię do bajki zrób”
II NAGRODA: Janusz Byszewski, Beata Nessel-Łukasik za projekt „Wielość rzeczywistości. Wystawa o nas i muzeum” / Galeria Działań SMB „Imielin”
II NAGRODA: Małgorzata Minchberg za projekt „Kreatywny nauczyciel - kreatywny uczeń - interdyscyplinarna edukacja przez sztukę” / Pole Sztuki
I NAGRODA:Stefan Paruch i Monika Masłoń za projekt „Wzornik – narzędzie do posługiwania się obrazem”
Kategoria: Przedszkola
III NAGRODA: Beata Goławska, Beata Krzyszczyk za projekt „W krainie Teatrolandii” / Przedszkole nr 376 z Oddziałami Integracyjnymi (Rembertów)
III NAGRODA: Magdalena Dworzyńska i Małgorzata Riedel za projekt „Co kryją podwodne głębiny? - czyli kropelki wiedzy o otaczającym nas świecie” / Przedszkole nr 261 "Pod dębami" (Wesoła)
II NAGRODA: Paulina Wojnarowska za projekt „Czas na sztukę” / Przedszkole nr 151 (Mokotów)
I NAGRODA: Monika Stopczyńska, Anna Kwiatkowska i Anna Szyszko za projekt „Kopalnia Sensorycznych Wrażeń - Sztuka jako narzędzie nowoczesnej edukacji i terapii pedagogicznej” / Przedszkole nr 50 (Ursynów)

Kategoria: Szkoły podstawowe

III NAGRODA: Jagoda Wypyszyńska za projekt „Neonowa 140-stka” / Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego (Wawer)
III NAGRODA: Anna Nikiciuk, Marlena Gacka, Joanna Błajszczak, Małgorzata Wojtak za projekt „Nauczyciele Dzieciom - Teatr Nauczycieli SP 357” / Szkoła Podstawowa nr 357 (Bemowo)
II NAGRODA: Katarzyna Deptuła za projekt „Świat Bajek” / Szkoła Podstawowa nr 385 (Wesoła)
I NAGRODA: Krystian Matuszewski i Aleksandra Pliska za projekt „Przybora jest dobry na wszystko” / Szkoła Podstawowa nr 70 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Monte Cassino (Mokotów)

Kategoria: Szkoły ponadgimnazjalne

Wyróżnienie: Karolina Rudzik, Sandra Zaleska, David Vargas Vargas, Anna Szewczyk za projekt „Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „JoséSong” z XXII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí (Bielany)
I NAGRODA: Natalia Senatorska, Agata Nowotnik, Małgorzata Wiśniewska za projekt „Ogólnopolski Festiwal Filmowy 9 Minut” / IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej (Śródmieście)