Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Z ŁAWKI NA DESKI - nabór na cykl warsztatów dla nauczycieli
Z ŁAWKI NA DESKI
Zapraszamy nauczycieli i pedagogów pracujących w szkołach ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjno-teatralnym Z ŁAWKI NA DESKI!

W sezonie 2017/2018 w TR Warszawa realizowany był wyjątkowy projekt dla nauczycieli pt. „TRudne tematy”, zakładający przeprowadzenie cyklu warsztatów w oparciu o problematykę spektakli TR Warszawa i szkolnych doświadczeń uczestników. 
W sezonie 2018/2019 TR Warszawa będzie kontynuować i rozwijać ten cieszący się dużym zainteresowaniem projekt pod nową nazwą Z ŁAWKI NA DESKI!

Z ŁAWKI NA DESKI podejmuje tematy poruszane w spektaklach repertuarowych TR Warszawa. Cykl ośmiu warsztatów dla nauczycieli prowadzonych przez pedagogów teatru będzie swoistym laboratorium, podczas którego wspólnie wypracujemy niestandardowe modele pracy z uczniami w oparciu o techniki teatralne.

Dodatkowo, każdy z uczestników warsztatów będzie mógł zaprosić do swojej szkoły pedagoga teatru związanego z TR Warszawa, aby wspólnie poprowadzić warsztaty teatralne dla swoich klas, zgodnie z metodami wypracowanymi na wcześniejszym etapie podczas spotkań warsztatowych.

Z ŁAWKI NA DESKI odpowiada na potrzebę stworzenia przestrzeni twórczego dialogu między osobami zajmującymi się edukacją (zarówno tą prowadzoną w szkołach, jak i instytucjach kultury), a młodzieżą. Skierowany do nauczycieli projekt ma na celu przybliżyć specyfikę współczesnego, awangardowego teatru, zachęcić do uczestnictwa w spektaklach i zaangażowania w różnorodne projekty edukacyjne prowadzone przez instytucje kultury.

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ?
- Na Twoje zgłoszenie czekamy do 22 października 2018 pod adresem: edukacja@trwarszawa.pl
- Napisz nam, dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie Z ŁAWKI NA DESKI!
- W zgłoszeniu podaj także imię i nazwisko, miejsce pracy i nazwę nauczanego przedmiotu.
- Udział w projekcie jest bezpłatny.

TERMINY SPOTKAŃ DO KOŃCA 2018 ROKU
24.10.2018 w godzinach 17:00 - 19:00, TR Warszawa / Marszałkowska 8, sala warsztatowa
21.11.2018 w godzinach 17:00 - 19:00, TR Warszawa / Marszałkowska 8, sala warsztatowa
28.11.2018 w godzinach 17:00 - 19:00, TR Warszawa / Marszałkowska 8, sala warsztatowa
05.12.2018 w godzinach 17:00 - 19:00, TR Warszawa / Marszałkowska 8, sala warsztatowa

Daty kolejnych spotkań zostaną podane w grudniu 2018 roku.

Szczegóły --->>>