Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

1 Kapituła Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej
Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej
WARSZAWSKA NAGRODA EDUKACJI KULTURALNEJ

Kapituła Koordynatorów Dzielnicowych Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej na posiedzeniu w dniach 10-12 września 2018 roku spośród 126 wniosków zgłoszonych w 8 grupach konkursowych wyłoniła następujące projekty do drugiego etapu konkursu:

INSTYTUCJE ANIMACJI KULTURY

1. "...jak źrenicy oka" /Dom Kultury "Wygoda" / Rembertów
2. Chcieć to móc / Centrum ŁOWICKA / Mokotów
3. Depesza z Polski / Wawerskie Centrum Kultury / Wawer
4. Godot, Dulska i inni. Teksty kultury w czasach komputerów /Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla / Praga-Południe
5. Poczytaj Świat / Biblioteka Publiczna / Wola
6. Powołaj do życia choreografię! / Bielański Ośrodek Kultury / Bielany
7. Strachy na Lachy / Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 "Jordanek" / Praga-Południe
8. Tajemnice Biblioteki - cykl rodzinnych gier miejskich / Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego / Praga-Północ
9. Widowisko sceniczne "Nas nie zmiecie wiatr" / Młodzieżowy Dom Kultury Ochota / Ochota
10. Z bajką przez pokolenia / Biblioteka Publiczna / Targówek

INSTYTUCJE ARTYSTYCZNE I MUZEA

1. A kto to? A co to? - warsztaty dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu / Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie / Wilanów
2. Międzynarodowy Dzień Teatru: Studio domówka / Teatr Studio/ Śródmieście
3. Rówieśnicy / Teatr Ochoty / Ochota
4. Szkoła Widzów - Program edukacyjny Teatru Polskiego w Warszawie / Teatr Polski w Warszawie / Śródmieście
5. Wokół rewitalizacji / Muzeum Warszawskiej Pragi / Praga-Północ
6. Wspólne wyjście / TR Warszawa / Wawer

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1. Kulturalny Lelewel / XLI LO im. J. Lelewela / Bielany
2. Pakt rzeczywistości / XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja / Ochota
3. Projekt filmowy – „Śladami praskich katowni" / Zespół Szkół Specjalnych Nr 38 / Praga-Północ
4. Rocznik / CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana / Targówek
5. Warszawski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "JoséSong" / XXII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. José Martí / Bielany

GIMNAZJA

1. Hej! Zobacz, Sztuka ! / Szkoła Podstawowa nr 171 im.Stanisława Staszica - oddziały gimnazjalne / Wesoła
2. Hip Hop Dekalog IV Szacunek / Szkoła Podstawowa nr 247 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" - Oddziały Gimnazjalne / Bielany

SZKOŁY PODSTAWOWE

1. Archeologia eksperymentalna dla dzieci / Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Edison / Wilanów
2. Był sobie las / Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Verne'a / Bielany
3. Czytanie na zawołanie - od nauki do rekordu / Szkoła Podstawowa nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej / Wesoła
4. Nasza powieść kryminalna / Szkoła Podstawowa nr 273 / Bielany
5. (NIE)codzienny tydzień w szkole czyli - Wilanowska Artystyczna Świetlica (WAŚ) / Szkoła Podstawowa nr 300 im Wandy Rutkiewiecz / Wilanów
6. Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem / Szkoła Podstawowa nr 120 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pułków Piechoty,, Dzieci Warszawy" / Praga-Południe
7. Piórem i Pazurem / Szkoła Podstawowa nr 140 im. Kazimierza Jeżewskiego / Wawer
8. Projekt Czytelniczy „Tydzień z Książką” / Szkoła Podstawowa nr 206 w Warszawie / Targówek
9. Rozśpiewana Trzystadziewiętnastka / Szkoła Podstawowa nr 319 im. Marii Kann / Ursynów
10. Rzeźby - trójwymiarowe dzieła sztuki / Szkoła Podstawowa nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego / Włochy
11. Studnie Przeszłości / Szkoła Podstawowa nr 11, Szkoła Podstawowa nr 381 /Ursus

PRZEDSZKOLA

1. A ku-ku, to ja sztuka / Przedszkole nr 50 / Ursynów
2. Kreatywne dzieci. Holistyczny rozwój dzieci przez sztukę / Przedszkole Integracyjne nr 247 / Żoliborz
3. Mały Człowiek Wielkie Dzieła / Przedszkole nr 128 / Targówek
4. Nasze prawa - ważna sprawa / Przedszkole nr 124 / Wola
5. Od kreseczki do bajeczki / Publiczne Przedszkole nr 22 / Włochy
6. Rozgadane rączki / Przedszkole nr 87 / Żoliborz
7. Sen o Warszawie / Przedszkole nr 28 / Mokotów
8. Sensorycznie Plastycznie / Przedszkole nr 343 / Ursus
9. Teatralne podróże po świecie / Przedszkole Nr 206 / Śródmieście
10. "Zaczytani, czyli książeczki z półeczki" / Przedszkole nr 261 "Pod dębami" / Wesoła

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE

1. Bajkodzieło - twórcze podróże z baśniami i bajkami / Przystanek Twórczość / Bielany
2. Brave Kids Warszawa V edycja / Fundacja Świat na Wyciągnięcie Ręki / Praga-Południe
3. Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach - 6. Edycja / Fundacja Cinemania / Śródmieście
4. Kobiety Niepodległości / Fundacja Kluboteka Dojrzałego Człowieka / Ursynów
5. Kryjówka w Warszawie / Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód / Śródmieście
6. Mapa Wesoła / Fundacja Małego Odkrywcy / Wesoła
7. Pracownia Małego Teatru 2018 / Stowarzyszenie Pedagogów Teatru / Praga-Południe
8. Seniorwizacja. Spotkajmy się na scenie / Klancyk! Wola
9. Szkolne Krajobrazy / Stowarzyszenie "Z Siedzibą w Warszawie" / Ochota
10. Sztuka zaangażowania. Rezydencje artystyczne w MOSach i MOWach / Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej / Śródmieście
11. Wilanów światłem malowany - edycja II / Fundacja Bez Wizy Wilanów

INNE

1. Bajkopodróże / Grupa Zaplecze / Białołęka
2. Z Kamerą Wśród Śmieci / zespół wespół / Śródmieście
3. Klasyka dzieciom - Interaktywne Koncerty Rodzinne / Muzyka Łączy - interaktywne, muzyczne wydarzenia / Mokotów