Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

EduAkcja dla bibliotek
17 maja 2018 (czwartek) od 10.15 do 12.40

Stadion Narodowy, sala Amsterdam, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1

Link do rejestracji: evenea.pl

Aby bezpłatnie wejść na targi, również należy się zarejestrować: www.targi-ksiazki.waw.pl

Zapraszamy pasjonatów literatury, bibliotekarzy i nauczycieli-bibliotekarzy na 4. Konferencję EduAkcja dla bibliotek, organizowaną przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej odbywającą się podczas Warszawskich Targów Książki.

Spotkamy się 17 maja, aby porozmawiać o roli bibliotek we współczesnym świecie. Dzisiejszy bibliotekarz pełni rolę konsultanta, nauczyciela i współtwórcy zajęć. Musi być "zarządcą czasu", aby sprostać zadaniom, wymaganiom i oczekiwaniom młodego i dorosłego czytelnika, a przede wszystkim być twórcą dobrej jakościowo i ciekawej biblioteki.

Temat wykładu przewodniego tegorocznej konferencji to: "Ta książka, ta kobieta" - o literaturze dla dziewcząt i kobiet w Roku Praw Kobiet. Wygłosi go dr Wanda Matras-Mastalerz - prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, adiunkt w Instytucie Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, kierownik Zespołu ds. Badań nad Książką w ramach Ośrodka Badań nad Mediami UP w Krakowie, kierownik kursów z zakresu biblioterapii i bajkoterapii. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwesytetów Trzeciego Wieku.
Podczas konferencji poznamy także szczegóły Programu Rozwoju Bibliotek prowadzonego przez Biuro Kultury m.st. Warszawy, a także poznamy działania na rzecz dzielnicowych bibliotek.