Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Projekty rewitalizacyjne - Fundusz Animacji Kultury 2018 – ogłoszenie wyników
2.02.2018 odbyło się posiedzenie Komisji oceniającej wnioski na projekty rewitalizacyjne realizowane w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Wszystkie projekty będą realizowane na obszarze ZPR i mają na celu aktywizację mieszkańców tego obszaru.

W skład Komisji wchodzili:

Anna Michalak-Pawłowska – Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej;
Ewa Kalnoj-Ziajkowska – historyczka sztuki specjalizująca się w historii architektury i urbanistyki, pracownik naukowy Muzeum Warszawskiej Pragi
Piotr Stryczyński - Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Pragi”, Animator Rewitalizacji – podobszar Nowa Praga;
Filipiak Aleksandra – Główny specjalista w Wydziale Przekształceń Przestrzennych i Rewitalizacji w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy;
Agata Makohin – podinspektor w Wydziale Projektów Kulturalnych w Biurze Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

Komisja przyznała dotacje na następujące projekty:

1. Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy w partnerstwie z VIII Ogrodem Jordanowskim – ŚLADAMI DZIECI.

2. Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy w partnerstwie z prof. Stanisławem Górką – „Droga do wolności – warsztaty poezji patriotycznej” – edycja II warsztatów.

3. Biblioteka Publiczna im. Księdza Jana Twardowskiego w Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy w partnerstwie z Fundacją „Zakochana Warszawa” - MAGIA W BAŚNIACH ŚWIATA- II EDYCJA.

4. Biblioteka Publiczna im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy w partnerstwie z prof. Stanisławem Górką – „Droga do wolności-warsztaty poezji patriotycznej” - edycja II warsztatów.

5. Biblioteka Publiczna im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy w partnerstwie z Fundacją "Oczy Serca" – Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

6. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy "Kolejka Marecka" - Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym.

7. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z Naszym Klubem - „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”.

8. Centrum Promocji Kultury w dzielnicy Praga-Południe w partnerstwie z Fundacją Act 4 Art. Im. Meisnera – „Kantata dla młodych”.

9. Dom Kultury „Świt” w partnerstwie z Galerią Uległa - Targi „Rzemieślnicza Strona Wisły”.

10. Dom Kultury Praga w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy w partnerstwie z Marią Dąbrowską-Majewską – „Co jest, każdy widzi; jak jest, każdy słyszy”.

11. Dom Kultury Praga w Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy w partnerstwie z Seniorami z Klubu Złotego Wieku Ośrodka pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy – „Re-Operetka”.

12. Dom Kultury "Zacisze" w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z Teatrem Rampa – „Świat musicalu”.

Fundusz Animacji Kultury jest realizowany w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2015-2020. Koordynatorem Funduszu Animacji Kultury jest Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy i Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy do spraw edukacji kulturalnej.

Do Funduszu zgłoszonych zostało 13 projektów. Dofinansowania nie otrzymał jeden ze względów formalnych. Informacje o wysokości przyznanych środków zostaną przekazane wnioskodawcom. O przyznanie dofinansowania w ramach tej edycji Funduszu Animacji Kultury mogły ubiegać się domy kultury i biblioteki, dla których organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa w partnerstwie z może być wspólnota sąsiedzka, mieszkaniowa, organizacja pozarządowa, grupa nieformalna, artysta, aktywista, streetworker i inni, działający lokalnie na obszarze Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

Czas realizacji projektów zgłoszonych do dofinansowania z Funduszu został wyznaczony na okres od 1 kwietnia do 16 grudnia 2018r. Maksymalna kwota dofinansowania projektu to 15.000 zł. Suma środków przeznaczonych w budżecie Biura Kultury na wsparcie projektów zgłoszonych do Funduszu Animacji Kultury 2018 na projekty rewitalizacyjne wynosi 200.000 zł.