Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Laboratorium dla młodzieżowych realizatorów festiwali i wydarzeń

Laboratorium Edukacji Kulturalnej
Szkolenia dla młodzieży - realizatorów festiwali i wydarzeń szkolnych


Zimowa edycja Laboratorium Edukacji Kulturalnej dla realizatorów młodzieżowych festiwali i wydarzeń odbędzie się 15 i 16 grudnia.

Szczegóły wkrótce.

Warszawskie festiwale i wydarzenia młodzieżowe

Od marca 2017 roku w Warszawie funkcjonuje nieformalna grupa złożona z jedenastu producentów Warszawskich Festiwali Młodzieżowych. Tworzą ją: Teatralny Festiwal Amatorski Żmichowska, Dobroczynny Uczynek Charytatywny, Zamoyski Festiwal Teatralny, Festiwal 12 minut, Międzyszkolne Dni Kultury, Unikatowy Festiwal Offowy, Czacki Second Stage, Festiwal Teatralny w Kochanowskim, Festiwal Ludzi Aktywnych Kulturalnie, Festiwal Obłędnie Kreatywnych Artystów oraz Sztubacki Awangardowy Festiwal Artystyczny.
Młodzieżowe festiwale to niebywała okazja do pokazania zdolności i potencjału młodych ludzi, zajmujących się szeroko pojętą kulturą. W zależności od typu festiwalu artyści mogą zaprezentować swoje umiejętności m.in. teatralne, taneczne, muzyczne, filmowe, plastyczne oraz wiele innych. Z roku na rok, sukcesywnie wzrasta liczba osób biorących udział w tych przedsięwzięciach. Za ich organizację odpowiada tylko i wyłącznie młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Od podstaw tworzą oni wydarzenie artystyczne, które przyciąga od kilkuset do nawet kilku tysięcy widzów. Młodzi producenci korzystają z doświadczeń swoich starszych koleżanek i kolegów. Głównym celem Laboratorium Edukacji Kulturalnej dla młodzieży jest poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy oraz ogólny rozwój osobisty realizatorów festiwali.

Młodzież stworzyła również "SIEĆ Warszawskich Festiwali Młodzieżowych" aby móc integrować środowisko twórców młodzieżowych festiwali, wzajemnie wymieniać doświadczenia oraz podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje. Mają temu służyć także szkolenia i warsztaty prowadzone w ramach Laboratorium Edukacji Kulturalnej dla młodzieży.