Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Tarabuk
Rodzaj instytucji: firma
ul. Marszałkowska 7
Warszawa
tarabuk@tarabuk.pl
www.tarabuk.pl

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Dla nas najważniejszy jest kontakt z ludźmi, relacje z nimi. Staramy się też stworzyć warunki, by nasi goście mogli wejść w relacje z książkami, które im prezentujmy w księgarni, a poprzez rozmowę z nami mogli dotrzeć do tych autorów i tytułów, które zmienią ich życie lub zwyczajnie sprawią im największą przyjemność czytelniczą, rozbudzą pasję czytania.

Misja i krótki opis instytucji:
Naszą misją jest promowanie czytelnictwa poprzez umożliwienie gościom księgarni kontaktu z książkami dobranymi przez naszych księgarzy, a także spotkania z autorami, ideami; prezentowanie dobrej ilustracji książkowej poprzez wystawy; opowiadanie dzieciom baśni różnych kultur świata.

Projekt autorski:
Cykl Tarabajania trwa już ponad 10 lat. Zaczął się od pytania ze strony Beaty Kęczkowskiej - redaktorki CJG, która zainteresowała się ofertą zajęć kulturalnych dla dzieci. Od tego czasu dla dzieci od lat 3 (do ok. 8-9) w każdą niedzielę o 12:30 opowiadana jest baśń, po której odbywają się warsztaty plastyczne, ruchowe, kulinarne; raz w miesiącu w roku szkolnym gościmy w cyklu Teatrzyk Jedwabnych Marionetek Iskierka. Odbyło się 10 twórczych spotkań z artystami - autorami ilustracji książkowych, którym towarzyszyły wystawy. Oceniamy, że poprzez te spotkania dzieci poznają nie tylko literaturę, ale również zapoznają się z wielokulturowością, rozwijają swoje umiejętności twórcze. Rodzice zaś w tym czasie zapoznają się z ofertą księgarni, a cykl wystaw ilustracji przybliżył im zagadnienie estetyki w książce dla dzieci.
Naszymi opowiadaczami są osoby zamiłowane w literaturze lub obcych kulturach, prezentowanie ich dzieciom daje mnóstwo satysfakcji. Dzieci najwięcej radości czerpią z zabaw i warsztatów twórczych, które im proponujemy po bajkach - np. robienie ruchomych ptaków z drewna.

www.facebook.com/Tarabuk/
www.facebook.com/TAK-dla-Tarabuka-835775106458539/?fref=ts
www.facebook.com/Jeszcze.Myslimy/?fref=ts

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Jakub Bułat jakub@tarabuk.pl

Multimedia


Facebook