Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Brożka 1a,
Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 836 13 13
zwpek@poczta.onet.pl
www.zwpek.pl

Opis

Filie:
Młodzieżowy Dom Kultury, ul. J. Brożka 1a, 01-442 Warszawa
V Ogród Jordanowski, ul. Ludwiki 2/4, 01-226 Warszawa

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Mobilność/otwartość na potrzeby dzieci i młodzieży, nadążanie z ofertą edukacyjno – kulturalną, warsztatową, za zmieniającymi się potrzebami społecznymi,
Dokształcanie się, bycie na bieżąco z nowinkami technicznymi, nowościami literackimi, teatralnymi, filmem, muzyką, po to by rozumieć i mieć wspólny język z Odbiorcą, by być interesującym artystycznie, osobowościowo.

Misja i krótki opis instytucji:
Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej to Młodzieżowy Dom Kultury oraz V Ogród Jordanowski. Posiadamy ofertę dla dzieci i młodzieży od 3 do 19 roku życia.

W Młodzieżowym Domu Kultury:
„Zarażamy pasją, zaciekawiamy pomysłami, przyciągamy atmosferą”. Dzięki szerokiej ofercie gwarantujemy możliwość samorealizacji oraz prezentowania swoich umiejętności i zdolności. Pod okiem zaangażowanych specjalistów uczestnicy zyskują umiejętności, które mogą stać się trampoliną do dalszej kariery. W naszych pracowniach swoje talenty rozwijają: aktorzy, muzycy, wokaliści, plastycy, tancerze, programiści, konstruktorzy, pasjonaci historii.

W V Ogrodzie Jordanowskim:
„Sport, nauka i zabawa” to kierunki naszych działań. Wspieramy w rozwoju intelektualnym, sportowym i artystycznym. Dysponujemy bogatą bazą sportowo-rekreacyjną na świeżym powietrzu. Na naszych zajęciach rozwijamy kreatywność, odkrywamy tajniki muzyki, plastyki, tańca, grafiki komputerowej oraz wspieramy w nauce. Rozwijamy talenty sportowe w grupach piłkarskich i sztuk walki.

Projekt autorski:
Akcja Rodzice – rodzicom - warsztaty spotkań artystycznych. Projekt powstał w wyniku potrzeby integracji środowiska wokół placówki. W placówce odbywają się cykliczne spotkania artystyczne dla rodziców oczekujących na swoje dzieci przebywające na zajęciach. Spotkania mają charakter wspólnego tworzenia np. kartek okazjonalnych, biżuterii i są prowadzone przez rodzica zupełnie bezinteresownie. Dzięki tym spotkaniom środowisko się konsoliduje i łatwiej jest pozyskać chętnych do nowych akcji oraz działań na rzecz dzieci.

Jesienne plenery malarskie organizowane dla uczestników zajęć i środowiska lokalnego na terenie Parku Moczydło oraz na terenie V Ogrodu Jordanowskiego. Plenery mają na celu zachęcanie do wspólnych działań artystycznych oraz zaciekawienie środowiska lokalnego. Uczestnicy wykonują własny projekt malarski oraz prowadzą rozmowy z przechodniami promujące działania twórcze. Artyści czerpią radość z działania, spacerujący z oglądania, a placówka propaguje swoją działalność przy udziale najlepszych ambasadorów czyli poprzez naszą młodzież.

Projekt Samolot - budowa repliki w skali 1x1 Samolotu Spad XIII z I wojny światowej przez pracownię rekonstrukcji historycznej ZWPEK.
Pomysł wypłynął od wychowanków i nauczyciela pracowni rekonstrukcji historycznej.
Przeznaczony jest dla promocji placówki i pracowni oraz propagowania edukacyjnej roli tematyki patriotyczno-historycznej w dzielnicy i mieście stołecznym.

Projekt Zostań współautorem hitu MDK. Planujemy przy udziale naszych literatów, wokalistów i muzyków stworzyć utwór promujący nas w środowisku. Nasz zespół Free Dance przygotuje do utworu inscenizację taneczną.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej
III Warszawski Przegląd Talentów Brożka Kultury 2017 – skierowany do utalentowanych dzieci i młodzieży z warszawskich przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przegląd obejmuje kategorie: wokalną, teatralną i recytatorską. Pozwala zaprezentować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnego Jury, odnieść sukces i zaistnieć w skali dzielnicy.
Wojewódzki konkurs ceramiczny Unikatowa Ozdoba Bożonarodzeniowa. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby i ceramiki jako dziedziny sztuki oraz kształtowanie świadomości kulturalnej i historycznej.

www.facebook.zwpek
www.voj.zwpek.pl
www.facebook.Vjordanek

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Bartłomiej Dębniak, bartekdebniak@gmail.com

Multimedia


Facebook