Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
Rodzaj instytucji: teatr
ul. Jana Zamoyskiego 20
Warszawa (mapa)
zamknij
+48 22 818 15 75
sekretariat@powszechny.com
www.powszechny.com

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Niezwykle ważny jest dla nas kontakt z widzami w każdym wieku. Dlatego nasze projekty kierujemy do dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych, nauczycieli, seniorów. Chcemy, by nasze działania edukacyjne były zgodne z maksymą naszego patrona, Zygmunta Hübnera, który pragną tworzyć „Teatr, który się wtrąca”. Naszym celem jest łączenie wielu aktywności i podejmowanie poprzez nasze działania dyskusji z widzami na najbardziej gorące tematy.

Misja i krótki opis instytucji:
Teatr Powszechny prowadzi działania edukacyjne, które kieruje przede wszystkim do młodzieży oraz nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wybranym premierom towarzyszą premiery belferskie, wszystkim spektaklom w repertuarze warsztaty oraz inne wydarzenia edukacyjne, które stwarzają możliwość spotkania i rozmowy. Jednocześnie uczniowie mają szansę aktywnie uczestniczyć w życiu teatru, a nauczyciele realizować założenia podstaw programowych różnych przedmiotów.

Projekt autorski:
Działania edukacyjne wokół spektaklu Iwona, księżniczka z Burbona.
Od czego się zaczęło czyli historia powstania projektu: Pierwsze rozmowy na temat projektu pojawiły się w listopadzie 2014 r. Wyraziliśmy wspólną chęć zadbania o młodego widza w teatrze, następnie zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób możemy ten cel najlepiej zrealizować. Ponieważ od początku myśleliśmy o projekcie w formule edukacyjnej, równolegle do poszukiwania tekstu odbywały się poszukiwania elementów budujących szerszy kontekst do spektaklu i ułatwiających zaangażowanie widza.
Dla kogo: Młodzież od 14 roku życia, nauczyciele, edukatorzy, rodzice
Z kim(realizatorzy, partnerzy): Michalina Butkiewicz, Izabela Chlewińska, Marta Choromańska, Michał Czachor, Lena Frankiewicz, Marek Karolczyk, Jarosław Mirkiewicz, Paweł Łysak, Kamil Pater, Roman Przylipiak, Paweł Sztarbowski, Dominika Szulc, Sebastian Świąder
Zrealizowano:
- warsztaty z twórcami spektaklu
- warsztaty wprowadzające do spektaklu
- warsztaty po spektaklu z pedagogiem teatru
- konferencję dla nauczycieli Jaki teatr dla młodego widza?
- rozmowy z publicznością po każdym spektaklu w teatrze
- zeszyt metodyczny dla nauczycieli
Finansowanie: środki własne
Co było najtrudniejsze?: Znalezienie narzędzi, które umożliwią młodym widzom łatwiejszy dostęp do doświadczenia teatralnego.
Co sprawiło największą radość twórcom i uczestnikom: Spotkania z widzami, które otwierają wciąż nowe przestrzenie interpretacyjne i utwierdzają nas w przekonaniu, że warto stwarzać widzom możliwość wymiany myśli na temat problemów poruszanych w spektaklu.

www.facebook.com/powszechny/?fref=ts
www.youtube.com/user/PowszechnyWarszawa
twitter.com/TeatrPowszechny

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Natalia Grzędzińska n.grzedzinska@powszechny.com
Dominika Szulc d.szulc@powszechny.com (przerwa urlopowa)