Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Klubojadalnia Eufemia
Rodzaj instytucji: firma
ul. Krakowskie Przedmieście 5
Warszawa
504 617 655
eufemia.e@gmail.com
klubojadalniaeufemia.blogspot.com/

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Od początku swojej działalności Klubojadalnia Eufemia zaangażowana jest w rozwój i promocję warszawskiej alternatywnej sceny muzycznej. Dotychczas zorganizowaliśmy kilkaset wydarzeń muzycznych, a wśród nich przeglądy muzyczne, targi niezależnych wytwórni oraz koncerty zróżnicowane pod względem gatunkowym. Chętnie gościmy artystów zagranicznych umożliwiając im współpracę z lokalnie działającymi muzykami.

Misja i krótki opis instytucji: (max 1000 znaków):
Naszym celem jest nie tylko promocja i prezentacja niezależnej lokalnej sceny muzycznej, ale także animacja samego środowiska i aktywizacja młodych artystów. Wielu artystów, którzy stawiali u nas pierwsze kroki ma już za sobą występy na dużych festiwalach. To tylko pokazuje, jak ważne jest otwieranie się na początkujących muzyków i udostępnianie im przestrzeni do twórczego działania i rozwoju.

Projekt autorski:
Niemałym sukcesem jest utworzony w 2013 roku przez Wojciecha Kwapisińskiego cykl Impro Miting, który cieszy się popularnością po dzień dzisiejszy. To pierwsza warszawska inicjatywa aktywizująca środowisko muzyków zajmujących się improwizacją, reprezentujących różne style i gatunki muzyczne. Celem odbywających się cotygodniowo koncertów są improwizowane spotkania muzyków, którzy nie mieli okazji ze sobą wcześniej współpracować. Spotkania w ramach Impro Mitingu zaowocowały niejedną doskonałą współpracą. Na naszej scenie gościliśmy już takich artystów jak: Ray Dickaty, Iwona Jędruch, Olgierd Dokalski, Paweł Szpura, Michał Kasperek, Miłosz Cirocki.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:
Promocja młodych talentów i wspieranie nieprofesjonalnych artystów.
W tworzeniu programu artystycznego kierujemy się kategorią różnorodności, przez co proponowane przez nas wydarzenia prezentują szerokie spektrum gatunkowe, od minimalistycznej muzyki elektronicznej po punkowe koncerty i muzykę improwizowaną. Chętnie gościmy ciekawych artystów zagranicznych umożliwiając im współpracę z lokalnie działającymi muzykami. Wielu artystów, którzy stawiali u nas swoje pierwsze kroki ma już za sobą występy na dużych festiwalach krajowych i zagranicznych. To tylko pokazuje, jak ważne jest otwieranie się na początkujących muzyków i udostępnianie im przestrzeni do twórczego działania i rozwoju. Duży nacisk kładziemy także na przełamywanie stereotypów w myśleniu o muzyce. Kilkuletnie doświadczenie w organizowaniu wydarzeń muzycznych pokazało nam jak duża jest dysproporcja pomiędzy liczbą mężczyzn i kobiet zaangażowanych w tworzenie muzyki. Stąd w naszym programie znalazł się stworzony wspólnie z kolektywem damsels in distress djs cykl Girls to the Front, zorientowany na promocje kultury dziewczyńskiej. W najbliższym czasie chcielibyśmy podjąć się realizacji kolejnego projektu o nazwie Dziewczyny Maszyny, przeglądu wyłącznie kobiecych dokonań w dziedzinie współczesnej muzyki elektronicznej. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na wciąż marginalną rolę kobiet na rynku muzycznym.

www.facebook.com/klub.eufemia

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Michał Grochowiak, mgrochowiak@gmail.com

Facebook