Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Dom Kultury "Stokłosy"
Rodzaj instytucji: dom kultury
ul. Lachmana 5
Warszawa (mapa)
zamknij
22 855 35 17
dom.kultury@stoklosy.com.pl
www.stoklosy.art.pl

Opis

Co jest dla nas najważniejsze w edukacji kulturalnej:
Prowadzenie działalności edukacyjnej, artystycznej i rozrywkowej dla dzieci,
młodzieży i osób dorosłych.

Misja i krótki opis instytucji:
Jedną z głównych misji Domu Kultury jest wychodzenie z bogatą ofertą kulturalno- edukacyjną do mieszkańców Ursynowa. W związku z tym w placówce odbywają się zajęcia teatralne i plastyczne skierowane zarówno do dzieci jak i osób starszych.
Dużą popularnością cieszą się warsztaty dla najmłodszych organizowane każdego roku, w ramach akcji Zima/ Lato w mieście.
Przy Domu Kultury działają również: Klub Seniora, niezależny Teatr Wolandejski i najstarsza galeria sztuki na Ursynowie, Galeria U.
W ofercie placówki występują również liczne wydarzenia estradowe jak koncerty, recitale i występy kabaretowe. Podzielone na dwa cykle: Ogrody Poezji i Autorskie Wieczory Satyryków. Na przestrzeni lat Dom Kultury Stokłosy miał zaszczyt gościć takich twórców jak: Katarzyna Groniec, Mieczysław Szcześniak, Maciej Zembaty, Zespół Reprezentacyjny, Krzysztof Kiliański, Artur Andrus, Stan Borys, Kabaret Jurki, Piotr Machalica.

Projekt autorski:
Dom Kultury Stokłosy szczyci się także realizacją autorskiego projektu Teatr od Podszewki (realizowanego nieprzerwanie od 2010 roku), czyli warsztatów teatralnych dla dzieci. Przedsięwzięcie nagrodzone w 2012 roku, jako najlepszy projekt podczas 4 Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej.
Zrealizowano szereg spektakli teatralnych z udziałem najmłodszych Dzieci podczas warsztatów mają okazję nie tylko poznawać tajniki gry aktorskiej i uczyć się ról, ale również zobaczyć jak wygląda teatr „od kuchni”, jak funkcjonuje jego techniczne zaplecze.

Inne działania dotyczące edukacji kulturalnej:
DK Stokłosy bierze regularny udział przy organizacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „OKR”. Dzielnicowe eliminacje OKR-u odbywające się w Domu Kultury, dla wielu uczestników są niezwykle ważnym sprawdzianem, który pozwala im na dalszy udział w eliminacjach powiatowych.
Przy Domu Kultury Stokłosy działa również nowopowstały Dyskusyjny Klub Książki.

www.facebook.com/DomKulturyStoklosy/
www.domkulturystoklosy.blogspot.com

Kontakt do osoby odpowiedzialnej za edukację kulturalną:
Piotr Kurek, dom.kultury@stoklosy.com.pl

Multimedia


Facebook