Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Fundacja Generator
Rodzaj instytucji: fundacja
ul. Wędrowców 11
Warszawa (mapa)
zamknij
601 565 000
www.projekcje.edu.pl

Opis

MIsja: Fundacja Generator powstała w 2009 roku by upowszechniać wykorzystywanie filmów jako narzędzia edukacji, psychoedukacji oraz interwencji psychologicznej.
Bardziej niż o nauczanie historii i teorii kina chodzi tu o wykorzystanie wpływu sztuki filmowej na widzów oraz wskazywanie na jej zdolność do prowokowania pozytywnych zmian w ich życiu.
W realizowanych przez Fundację projektach i programach edukacyjnych film wykorzystywany jest w różnych poza rozrywkowych kontekstach - jako narzędzie popularyzowania wiedzy naukowej, wsparcie procesu wychowawczego dzieci i młodzieży czy element terapii psychologicznej.

Autorski projekt:
W 2009 i 2010 roku, w CSW Zamek Ujazdowski Fundacja zainicjowała projekt pt. „Kinoterapia. Spotkania między kadrami” organizując pokazy filmowe wzbogacane panelami dyskusyjnymi i warsztatami psychologicznymi z udziałem ekspertów psychologów, socjologów i trenerów rozwoju osobistego. Były to cykle filmowe „Inność”, „Związki” i „Wzmacniający Pakiet Zimowy” zrealizowane dzięki wsparciu MKiDN, British Council oraz UM Warszawy.
Od 2010 Fundacja współtworzy program Filmoteki Szkolnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, na potrzeby którego opracowała pakiet materiałów do edukacji społeczno-emocjonalnej realizowanej w szkołach. Organizuje też szkolenia dla nauczycieli w metodzie psychoedukacji poprzez film.
W 2013 Fundacja zorganizowała konferencję „Film w edukacji i wychowaniu” z udziałem polskich i niemieckich specjalistów w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. W 2015, we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, ruszył pilotaż programu „Filmowe Lekcje Wychowawcze”, w ramach którego wychowawcy klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymują pakiet filmów krótkometrażowych i napisanych przez psychologów scenariuszy do wykorzystania na lekcjach wychowawczych. W planach Fundacji jest uruchomienie Rodzinnego Klubu Filmowego w jednym z warszawskich kin.

Projekcje filmowe dla rodzin, dorosłych, uczniów, nauczycieli i animatorów
Od 2012 roku Fundacja rozwija też ofertę dla rodzin organizując projekcje filmowe dla rodziców z dziećmi, po których uczestnicy biorą udział w warsztatach psychoedukacyjnych.

Wykłady dla: rodzin, dorosłych, uczniów, nauczycieli i animatorów

Kursy dla: nauczycieli i animatorów, rodziców

Kontakt w sprawie aktualnej oferty edukacyjnej realizowanej przez Fundację dla nauczycieli, rodziców i dzieci: Lucyna Zembowicz, lucyna@kinoterapia.pl; tel. 601 565 000