Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

VII Festiwal Energii Kulturalnej
Kiedy
26 maja 2018 (sobota) g. 12:00 - 19:00
Gdzie
Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem

Zapraszamy do Familijnej Strefy literacko-plastycznej na pierwszą lekcję malarstwa, warsztaty architektoniczne i rodzinne czytanie bajek.Lekcje malarstwa będą prowadzili licealiści. W Literackim Hyde Parku można recytować ulubione wiersze. Obok będzie obywał się plener malarski 60+. Efekty całorocznej pracy warszawskich zespołów amatorskich prezentujemy w amfiteatrze i na scenie przy Nowej Oranżerii.

Festiwal organizowany jest w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Organizatorami Festiwalu jest Biuro Kultury i Biuro Edukacji m.st Warszawy oraz Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie

VII Festiwal Energii Kulturalnej rozpocznie się o godz. 12.00 w Amfiteatrze.
Tam przez cały dzień będziemy prezentować ruch amatorski - najważniejsze produkcje i widowiska tegorocznego sezonu artystycznego, które powstały w dzielnicowych domach kultury, prywatnych szkołach artystycznych i fundacjach.

Plener malarski poprowadzą uczniowie CXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego na Żoliborzu. Będą malować zachęcając innych do przyłączenia się do wspólnej pracy.
Strefa malarska to projekt międzypokoleniowy, albowiem lekcje pobierać mogą wszyscy niezależnie od wieku i talentu. Do udziału w plenerze włączą się także seniorki w grup 60+ - to uczestnicy wielu projektów i plenerów malarskich. Przedstawiciele tej grupy rozstawią swój warsztat i na żywo będzie można obserwować, jak powstaje obraz.
W strefie familijnej zaprosimy też na warsztaty klockologii, a tam zmierzymy się z architekturą. Zaplanujemy, zaprojektujemy i wybudujemy niepowtarzalne obiekty.

Literacki Hyde Park
Przyjazna strefa familijna zaprasza w pobliżu kawiarni Trou Madame. Tam właśnie stanie Literacki Hyde Park. Angielski Hyde Park to forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej).
Na nim właśnie bazuje literacki Hyde Park już od trzech lat obecny w czasie Festiwalu Edukacji Kulturalnej. W Łazienkach Królewskich dajemy wszelką swobodę wypowiedzi literaturze. Każdy może wstąpić na postument i przeczytać lub powiedzieć ulubiony lub napisany przez siebie wiersz, fragment prozy.

Scena przy Nowej Oranżerii
Scena kameralna przy Nowej Oranżerii należeć będzie do najlepszych w Warszawie młodych wokalistów. Publiczność zapraszamy do strefy leżakowania i na kocyki, przyjemnie będzie posłuchać różnorodnego repertuaru w interpretacji artystów, którzy na co dzień śpiewają w szkołach i w domach kultury i zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach w Warszawie i poza nią.

Festiwal Energii Kulturalnej odbywa się w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.