Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Muzealna EduAkcja - Gra miejska
Kiedy
26 września 2017 (wtorek)
Gdzie

Zobacz w serwisie


Czy wizyta w muzeum sztuki możne rozwijać u uczniów wiedzę z przedmiotów ścisłych? Czy muzeum historyczne „uczy” jedynie historii? Czy centrum nauki to miejsce, w którym należy oczekiwać tylko fizycznych i chemicznych eksperymentów?

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji konferencji MUZEALNA eduAKCJA WARSZAWY.

W tym roku skupimy się na zagadnieniu interdyscyplinarności instytucji kultury; rozważane będą możliwości wykorzystania ich kolekcji i oferty edukacyjnej przez nauczycieli różnych przedmiotów. Zastanowimy się także nad miejscem i zadaniami edukacji kulturalnej w zreformowanej szkole.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, edukatorów i pracowników instytucji kultury z Warszawy i okolic.

W tym roku konferencja jest dwuetapowa.

ETAP PIERWSZY

Międzymuzealna gra miejska dla nauczycieli i uczniów warszawskich szkół

23 września – 2 października 2017


W tygodniu poprzedzającym konferencję, nauczycieli i uczniów zapraszamy do udziału w międzymuzealnej grze miejskiej. Wystarczy zarejestrować się na stronie WPEK i ściągnąć aplikację, by przez tydzień odwiedzać muzea, rozwiązywać zagadki związane z eksponatami i tworzyć własne trasy zwiedzania. Nagrodą dla uczestników będzie bezpłatna lekcja muzealna w wybranym muzeum.

Podczas gry uczestnicy odwiedzą: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Rzeźby w Królikarni, Muzeum Warszawy, Zachętę Narodową Galerię Sztuki i Zamek Królewski w Warszawie.

ETAP DRUGI

Konferencja Muzealna eduAkcja Warszawy w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie

2 października 2017
(poniedziałek) w godz. 8.30 – 16.00

W programie: sesja posterowa i część warsztatowa. Przewidziano także przerwę kawową i obiadową.

Rejestracja uczestników do gry i konferencji rozpocznie się we wrześniu, za pośrednictwem strony WPEK.