Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Muzealna EduAkcja - Gra miejska
Kiedy
26 września 2017 (wtorek)
Gdzie

Zobacz w serwisie


Czy wizyta w muzeum sztuki możne rozwijać u uczniów wiedzę z przedmiotów ścisłych? Czy muzeum historyczne "uczy" jedynie historii? Czy centrum nauki to miejsce, w którym należy oczekiwać tylko fizycznych i chemicznych eksperymentów?

Zapraszamy do wzięcia udziału w IV edycji Muzealnej EduAkcji Warszawy.

W tym roku skupimy się na zagadnieniu interdyscyplinarności instytucji kultury, rozważane będą możliwości wykorzystania ich kolekcji i oferty edukacyjnej przez nauczycieli różnych przedmiotów. Zastanowimy się także nad miejscem i zadaniami edukacji kulturalnej w zreformowanej szkole.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, edukatorów i pracowników instytucji kulturyz Warszawy i okolic, pracujących z młodzieżą w wieku 12-19 lat.

W tym roku Muzealna eduAkcja będzie przebiegała dwuetapowo.

ETAP PIERWSZY

Międzymuzealna gra miejska dla uczniów i nauczycieli warszawskich szkół

26 września - 2 października 2017


Rejestracja do gry pod linkiem: muzealnagramiejska.evenea.pl do 22 września.

W tygodniu poprzedzającym konferencję zapraszamy uczniów w wieku 12-19 lat do udziału w międzymuzealnej grze miejskiej. W grze może wziąć udział 10 grup liczących maksymalnie 30 uczniów pod opieką nauczycieli, które zarejestrują się pod powyższym linkiem. Aplikacja do gry będzie udostępniona do pobrania od dnia 26.09.2017 r. na stronie www.edukacjakulturalna.pl. Aby wziąć udział w grze grupa powinna dysponować co najmniej jednym urządzeniem mobilnym z systemem Android. Dla wygody rekomendujemy tablety. Z aplikacją zarejestrowane grupy mogą przez tydzień odwiedzać muzea, rozwiązywać zagadki związane z eksponatami i tworzyć własne trasy zwiedzania. Nagrodą dla grup, które odwiedzą najwięcej muzeów będzie bezpłatna lekcja muzealna dla całej klasy/grupy w wybranym muzeum.

Podczas gry uczestnicy odwiedzą: Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Rzeźby w Królikarni, Muzeum Warszawy, Zachętę Narodową Galerię Sztuki i Zamek Królewski w Warszawie.

Dla zarejestrowanych uczestników gry wstęp do muzeów jest bezpłatny. Nauczyciel/opiekun grupy uczestniczący w grze jest zobowiązany do uczestnictwa w konferencji Muzealna EduAkcja Warszawy w dniu 2.10.2017 r., co wymaga dodatkowej rejestracji na konferencję.

Więcej szczegółów >>>