Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

3. Konferencja Kultura i Rozwój w Teatrze Powszechnym
Kiedy
21 kwietnia 2017 (piątek)
Gdzie
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, ul. Jana Zamoyskiego 20 (mapa)
zamknij

Wydarzenie stanowi podsumowanie czteroletniego programu Kultura i rozwój, prowadzonego w Instytucie z inspiracji prof. Jerzego Hausnera, na który złożyły się seminaria, projekt badawczy i konferencje, badające relacje pomiędzy kulturą a rozwojem społecznym i gospodarczym.

U podstaw programu leży przekonanie, że współczesne pojmowanie kategorii rozwoju opiera się na uznaniu, że rozwój zachodzi wtedy, kiedy wraz z postępem gospodarczym następuje wzmocnienie społecznych fundamentów. Bez tego rozwój jest niepełny, przynosi krótkoterminowe korzyści, ale traci zdolność utrzymania zdrowego ekosystemu współczesnej cywilizacji, która nie obejdzie się bez relacji fundowanych na zdolności do współdziałania, postawach otwartych na zróżnicowanie poglądów i praktyk, wreszcie na zaufaniu i pragnieniu lepszego życia.

Rezultaty i wnioski programu przedyskutowane zostaną w gronie czołowych badaczy i badaczek przedmiotu, praktyków kultury, jej organizatorów, twórców polityk publicznych i przedstawicieli ruchów społecznych. Dyskusje panelowe zorganizowane są wokół trzech tematów: 1/ Ekosystem kultury, 2/ Ekosystem polityk publicznych, 3/ Ekosystem wartości europejskich.

Po panelach zapraszamy na spektakl Strefy WolnoSłowej „Narysowałam więcej niż tu widać”.

Sesje będą prowadzone w języku polskim i angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

Udział we wszystkich wydarzeniach konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja zostanie zamknięta po wyczerpaniu miejsc.

Konferencja skierowana jest do menadżerów kultury, pracowników instytucji kultury, organizacji i inicjatyw społecznych działających w przestrzeni kultury, animatorów, instruktorów, twórców, a także studentów kierunków związanych z animacją, kulturą i zarządzaniem w kulturze. Konferencja skierowana jest także do przedstawicieli struktur rządowych i samorządowych, którzy odpowiedzialni są za tworzenie strategii i programów kultury. Organizatorzy Konferencji są otwarci na różne perspektywy rozmowy o kulturze, dlatego też udział mogą zgłosić osoby niezwiązane zawodowo z kulturą, a zainteresowane tym zagadnieniem.

PEŁNY PROGRAM I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>