Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

VI Festiwal Energii Kulturalnej
Kiedy
3 czerwca 2017 (sobota) g. 12:00 - 18:00
Gdzie
Muzeum Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1 (mapa)
zamknij
Bilety
wstęp wolny
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem

Zapraszamy do Familijnej Strefy literacko-plastycznej na pierwszą lekcję malarstwa, warsztaty plastyczne, architektoniczne i rodzinne czytanie bajek.
W Literackim Hyde Parku można recytować ulubione wiersze, a w Starej Kordegardzie uczestniczyć w grach i zabawach na XVIII-wiecznym dworze.
Efekty całorocznej pracy warszawskich zespołów prezentujemy w amfiteatrze i na scenie przy Nowej Oranżerii.

Szczegółowe informacje na: www.edukacjakulturalna.pl
Festiwal organizowany jest w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Organizatorami Festiwalu jest Biuro Kultury i Biuro Edukacji m.st Warszawy oraz Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie

VI Festiwal Energii Kulturalnej rozpocznie BRASS FEDERACJA przed Pałacem na Wodzie. Muzycy poprowadzą w korowodzie festiwalowych gości do amfiteatru, gdzie przez cały dzień będziemy prezentować ruch amatorski. Pokażemy najważniejsze produkcje i widowiska tegorocznego sezonu artystycznego, które powstały w dzielnicowych domach kultury, prywatnych szkołach artystycznych i fundacjach.

Plener malarski poprowadzą uczniowie CXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kilińskiego na Żoliborzu. Będą malować zachęcając innych do przyłączenia się do wspólnej pracy.
Strefa malarska to projekt międzypokoleniowy, albowiem lekcje pobierać mogą wszyscy niezależnie od wieku i talentu.
Wszystkim chętnym konsultacji udzieli nauczycielka plastyki, artystka malarka Ewa Fronczak
Do udziału w plenerze włączą się także seniorki. Dane pokazują, że w Warszawie pasji malarskiej oddaje się ponad 1000 osób w wieku 60+ - to uczestnicy wielu projektów i plenerów malarskich. Przedstawiciele tej grupy rozstawią swój warsztat i na żywo będzie można obserwować, jak powstaje dzieło malarskie i jak pracuje malarz.
W strefie malarskiej spotkamy :
1. Marek Strójwąs – Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Stowarzyszenie Marynistów Polskich, Stowarzyszenie Form Artystycznych i Turystycznych FORMAT,
2. Janina Szcześniak – Stowarzyszenie Marynistów Polskich,
3. Magdalena Żurawska – Stowarzyszenie Marynistów Polskich,
4. Janina Wach – Dom Kultury Imielin,
5. Halina Nikiel – Rembertowska Akademia Seniora,
6. Danuta Zarzycka – Wolskie Centrum Kultury,
7. Maria Więckowska – Białołęcki Ośrodek Kultury,
8. Zbigniew Jankowski – Ośrodek Kultury Arsus,
9. Helena Baborska – Wawerskie Stowarzyszenie Plastyków,
10. Eugenia Wierzbicka ,Marek Strójwąs ,Janina Wach - Stowarzyszenie Marynistów Polskich,
11. Urszula Majewska i Zbigniew Jankowski – WCK filia Anin,
12. Elżbieta Wolfgram, Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków,
13. Jagoda Ziarno – Magazyn Sztuk.

W strefie familijnej zaprosimy też na warsztaty klockologii, a tam zmierzymy się z architekturą. Zaplanujemy, zaprojektujemy i wybudujemy niepowtarzalne obiekty.

Bajki lubią wszystkie dzieci, dlatego zapraszamy je wspólnie z rodzicami do bajkodromu. Z wielkoformatowych tektur zbudujemy ogromną maszynę, pojazd, który będzie miejscem spotkania bohaterów wielu bajek. Z ozdobnych i kolorowych papierów i tekturowych tub stworzymy bajkowe postaci, które zamieszkają na pokładzie bajkodromu.

Literacki Hyde Park
Przyjazna strefa familijna zaprasza w pobliżu kawiarni Trou Madame. Tam właśnie stanie Literacki Hyde Park. Angielski Hyde Park to forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej).
Na nim właśnie bazuje literacki Hyde Park już od trzech lat obecny w czasie Festiwalu Edukacji Kulturalnej. W Łazienkach Królewskich przy Rondzie Zazdrości dajemy wszelką swobodę wypowiedzi literaturze. Każdy może wstąpić na postument i przeczytać lub powiedzieć ulubiony lub napisany przez siebie wiersz, fragment prozy. Będzie też można pochwalić się swoim talentem w interpretacji i przeczytać utwór Mistrza Ildefonsa (z okazji 107 rocznicy urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, to jego poezja będzie patronować tegorocznemu literackiemu happeningowi).

XVIII-wieczne gry i zabawy
Przy Starej Kordegardzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w turniejach gier historycznych. Dowiedzieć się w jaki sposób spędzano czas wolny w epoce oświecenia, w co grywano na XVIII-wiecznym dworze i które z historycznych gier przetrwały do dzisiaj. Do rozgrywek prowadzonych przez edukatorów zapraszamy dzieci i całe rodziny.

Scena przy Nowej Oranżerii
Scena kameralna przy Nowej Oranżerii należeć będzie do najlepszych w Warszawie młodych wokalistów. Publiczność zapraszamy do strefy leżakowania i na kocyki, przyjemnie będzie posłuchać różnorodnego repertuaru w interpretacji artystów, którzy na co dzień śpiewają w szkołach i w domach kultury i zdobywają nagrody na prestiżowych konkursach w Warszawie i poza nią. Całość występów prowadzić będzie młodzież realizująca Festiwal Międzyszkolne Dni Kultury w XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. L. Lisa-Kuli W Warszawie
godz. 12. 00:
Emilia Nieborek – Mały Książę i Róża
Aleksandra Dąbrowska – Pierwszy raz jak sięga pamięć
Natalia Nasiłowska – Beautiful mess
Karolina Kucharska – Magiczne ognie
Gabriela Portka – Świat się pomylił
Natalia Radomyska – Nie zapomnij
Ewa Wasilkowska – Ruchome piaski
Martyna Borkowska, Adam Kapczyński – Dumka na dwa serca
Anna Dąbrowska – Naprawdę chcę
Martyna Borkowska – Ale jestem
godz. 12.40
Grupa Ty też możesz śpiewać :Cezary Uliasz, Iwona Uljasz, Wiktoria Dobrowolska, Natalia Rejowska, Agnieszka Sieluk, Piotr Sieluk – Recital solowych występów młodzieży
godz. 13.10
Studio Wokalne Groove Art.: Magdalena Kłoczko, Agnieszka Kłoczko, Magdalena Polska, Bartłomiej Klimek – Piosenka z dobrym tekstem - recital solowych występów młodzieży
godz. 13.40
Monika Dropik, Mateusz Żurawski – I say a little prayer
Nela Komosa – Małe EM
Anna Szablewska – Niech żyje bal
Barbara Odrobińska – Tańczące Eurydyki
Tomasz Siruć – Wznieś serce nad zło, Lubię wracać tam gdzie byłem
godz. 14.05
Atonina Przeździęk – Nad srebrnym potokiem
Lena Milewska – Na brzozowej korze
Julia Wiśniewska – Wspomnieć
Maja Janowska – Koci wesoły świat
Szymon Piotrowski, Piotr Obrębalski – Wiosną w sadzie
Maria Przeździęk – Najmniejsza piosenka
Karolina Rogulska – Mała pocieszanka
Maja Milewska – Ada to nie wypada
Aleksandra Czaplicka – Szabada
Weronika Zielińska – Łódź bliska
godz. 14.40
Małgorzata Kutyła – Nie zapomnij
Magda Breda, Jonasz Wróbel – własne kompozycje
Justyna Galaszewska – O deszczu, jesieni i ….
godz. 14.45
Paulina Wawrzyn – I can t make you love me

PREZENTACJE – AMFITEATR
12.00 – Brass Federacja ( Brass Band rozpoczyna KONCERT przy Pałacu )
12.30 – Pokaz musicalowy – Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego
13.30 – Rapujące cyfry – bajka muzyczna – Teatr Muzyczny „dramaAda”, Studio Wokalne Groove Art., Studio Solo, Zespół Wokalny Bpn Bon, Warsztaty Tańca Nowoczesnego z elementami Jazzu, Warsztaty Taneczne Video Clip Dance, Zespół Taneczny Karman, Młodsza Grupa Wokalna Studia Piosenki
14.30 – Taniec jazzowy i modern – Fox Dance Studio Warszawa
15.30 – Taniec nowoczesny i współczesny – Szkoła Tańca TAZARO
16.30 – Portret zbiorowy, czyli 100 oddechów JA – Teatr Tańca CZO
17.00 – Podróże Alicji –Teatr Tańca TEST, Teatr Tańca JAZZ i Studio Tańca JAZZ

Scenę poprowadzi Mariusz Oborski – przedstawiciel młodego pokolenia, aktor, wokalista, lektor.


W AMFITEATRZE WYSTĄPIĄ:
BRASS FEDERACJA
to rasowy brass-band (zespół dęty), założony w 2011 roku i wzorem amerykańskich brass-bandów wykonujący aranżacje ze światowego repertuaru m.in. Michaela Jacksona, Franka Sinatry, Bobbiego McFerrina - i polskiej listy przebojów: covery Anny Jantar, Maryli Rodowicz i innych. Zespół czerpie także z muzyki filmowej, np. Ghost busters, Gorączka sobotniej nocy, Vabank.
Przede wszystkim jednak band z pasją trąbi własne kompozycje. Autorem większości aranżacji i kompozycji oraz założycielem zespołu jest Piotr Wróbel - puzonista, tubista, który jako dęciakomaniak skrzyknął do tej brass-formacji swoich znakomitych kolegów.
Blues o Skwarce, co Tłuszczu nie chciała, Reguś, Cat-Walk to tytuły tylko niektórych oryginalnych kompozycji, bazujących na jazzowo-groovowo-funkowym stylu, pomieszanym z bogatą improwizacją wszystkich muzyków.

Skład: Maurycy Idzikowski, Filip Mazur - trąbki, Tommy Dworakowski, Michał Tomaszczyk - puzony, Jacek Namysłowski - baryton marszowy, Piotr Wr óbel – suzafon, Sebastian Kuchczyński - perkusja.

Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego – Pokaz musicalowy
www.szkola-musicalowa.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Angelika Paradowska, Liwia Pawłowska, Bartosz Figurski, Piotr Furman, Kasper Zborowski-Weychman.
O zespole:
Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego działa od 10 lat pod patronatem Teatru Muzycznego Roma. Na koncie ma takie sukcesy jak m. in. premiera rock opery Szambalia w Londynie. Uczniowie szkoły występują na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w widowisku tanecznym Lamaila. Wśród absolwentów ASM są wokaliści Teatru Buffo, Teatru Muzycznego Roma, aktorzy znanu z ekranów kin i telewizorów. Szkoła współpracuje przy produkcji programów telewizyjnych: Wygibajki, Twoja twarz brzmi znajomo, Kabaret na żywo. W ciągu 10 lat działalności Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego zaprezentowała ponad 50 premier w całym kraju.
O prezentacji:
Pokaz złożony z fragmentów najlepszych musicali i spektakli przygotowanych z okazji jubileuszu 10-lecia szkoły.
Czas trwania prezentacji: 60 minut.

Teatr Muzyczny „dramaADA”, Studio Wokalne Groove art., Studio Solo, Zespół Wokalny Bon Bon, Warsztaty Tańca Nowoczesnego z elementami Jazzu, Warsztaty Taneczne Video Clip Dance, Zespół Taneczny Karman, Młodsza Grupa Wokalna Studia Piosenki – bajka muzyczna Rapujące Cyfry
Dom Kultury Włochy
www.dkwlochy.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Kamil Jaros
O zespole:
Projekt w wykonaniu grup artystycznych (sekcji wokalnych i tanecznych) z Domu Kultury Włochy, Artystycznego Domu Animacji oraz Okęckiej Sali Widowiskowej.
O prezentacji:
Jest to opowieść o czwórce rodzeństwa, które wybiera się z rodzicami na wycieczkę do lasu. Podczas wyprawy oddalają się od rodziców i niechcący gubią się, przeżywając w tym czasie liczne przygody. Dialogom przeprowadzającym widza przez fabułę, wzbogaconą o elementy fantastyczne, towarzyszą zjawiskowe choreografie i kostiumy.
Bajka muzyczna zawiera autorskie piosenki do tekstów warszawskich poetek: Agnieszki Frączek, Marzeny Kowalskiej i Moniki Olszewskiej z muzyką Joanny Jasińskiej. Każda piosenka oparta jest na innym rytmie i prezentuje odmienny styl muzyczny: polka, marsz, boogie, bossa nova, reggae, swing, rap, kujawiak.
Pomysłodawca: Violetta Wacławek.
Reżyseria: Kamil Jaros.
Warsztaty teatralne: Olga Kalicka.
Przygotowanie muzyczne: Alina Małachowska, Edyta Kiesewetter, Kamil Jaros.
Przygotowanie Taneczne: Agnieszka Grzesik, Magdalena Kowalczyk, Elżbieta Kabała.

Czas trwania prezentacji: 60 minut.

FOX DANCE STUDIO WARSZAWA – Pokazy układów tańca jazzowego i modern
www.foxdancestudio.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Kasia Rasińska, Natalia Sołodko, Agnieszka Penczonek,
Paulina Moneta, Stanisław Skibniewski
O zespole:
FOX to laureaci międzynarodowych festiwali tanecznych w Koninie i Suwałkach, finaliści mistrzostw Polski, laureaci mazowieckich i ogólnopolskich przeglądów tanecznych.
Wystąpią: grupy taneczne FOX: FOX 1, FOX 2, FOX 3, FOX 4, FOX 5, FOX 6, FOX Dzieci.
O prezentacji:
Pokazy układów tańca jazzowego i modern.

Czas trwania prezentacji: 60 minut.

Szkoła Tańca TAZARO: Tazarek, Tazaro Junior, Tazaro School, Tazaro
przy Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi
www.tazaro.com
nauczyciel/instruktor/reżyser: Kamila Guzowska
O zespole:
W Szkole Tańca TAZARO od 21 lat prowadzone są zajęcia z zakresu tańca nowoczesnego i współczesnego dla dzieci i młodzieży. Powstały zespoły, które z radością i pasją prezentują choreografie na turniejach i pokazach. Te najstarsze mają na swoim koncie prestiżowe nagrody i osiągnięcia. Nieodłączną częścią codziennych zajęć są obozy szkoleniowo - rekreacyjne, na których tancerze doskonalą umiejętności, a przy tym świetnie się bawią.
O prezentacji:
Myśli nieuczesane – Tazaro
Skok-Rock –Tazarek
Siok – Tazaro Junior
Moja chwila – Tazaro School
Łowcy – Tazaro
Strachy – Tazaro Junior
Manekiny – Tazaro School
Na Łysej Górze – Tazarek
Z lasu – Tazaro
Będziemy zawsze razem

Czas trwania prezentacji: 45 minut.

Teatr Tańca CZO – Portret zbiorowy, czyli 100 oddechów JA
Młodzieżowy Dom Kultury im. Władysława Broniewskiego
www.mdk.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Anna Gwarek
O zespole:
Teatr Tańca CZO – grupa młodych ludzi związana z Młodzieżowym Domem Kultury im. Władysława Broniewskiego. Interesują się szeroko pojętym tańcem, ruchem i improwizacją. Teatr CZO prezentował się już w zeszłym roku na Festiwalu Energii Kulturalnej ze spektaklem Publiczna prywatność. W tym roku do udziału zaprosił osoby spoza zespołu, mające inne niż taniec współczesny doświadczenia taneczne.
O prezentacji:
Portret zbiorowy, czyli 100 oddechów JA – to projekt międzypokoleniowy. Ruchy tancerzy przenikają czas, kontrastują ze sobą, wzajemnie się uzupełniają. Poszukiwania i doświadczenia dziedziczą i powracają, bo szczęśliwe, bo niespełnione, bo zranione, nieusłyszane, niedokończone. Razem.

Czas trwania prezentacji: 25 minut.

Teatr Tańca TEST/Teatr Tańca JAZZ/Studio JAZZ – Podróże Alicji
Dom Kultury Dorożkarnia
www.dorozkarnia.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Izabella Borkowska i Darek Sikorski
O zespole:
Teatr Tańca TEST – powstał w 2005 r. W pracy nad kolejnymi choreografiami wykorzystują różne style tańca: jazzowy, contemporary, nowoczesny, współczesny. Uczą się także podstaw klasyki, techniki Hortona i acro yogi. Mają już 9 zrealizowanych spektakli, kilkadziesiąt układów tanecznych, udział w projektach międzynarodowych, kilkanaście nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach w kraju i zagranicą. A choć podstawowym celem pracy Izy Borkowskiej i Darka Sikorskiego nie jest wychowanie zawodowych tancerzy, to zdarza się, że dla młodych ludzi taniec staje się najważniejszy i postanawiają dalej rozwijać swe pasje.
Teatr Tańca JAZZ – grupa konkursowa i estradowa, tworzy choreografie i spektakle taneczne reprezentujące Dorożkarnię na scenach warszawskich, krajowych i zagranicznych. Teatr skupia się na technice tańca jazzowego we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary jazz.
Studio JAZZ – najmłodsza stażem grupa, która uczy się i rozwija pasje taneczne.
O prezentacji:
Podróże Alicji spektakl plenerowy
Stylizowane na Co Alicja zobaczyła po drugiej stronie lustra, autor Lewis Carroll.
Scenariusz i choreografia: Izabella Borkowska.
Stylizacja: Aleksandra Olszewska.
Reżyseria i scenografia: Darek Sikorski
Osoby: Alicja Liddell – Aleksandra Olszewska, Szalony Kapelusznik – Agnieszka Senderowska, Kot z Cheshire – Marta Opilska, Biała Królowa – Paula Klajnowska, Czerwona Królowa – Agnieszka Wereszczyńska, Biały Królik – Katarzyna Gajewska, Gąsiennica – Agnieszka Milewska, Bliżniaki – Tomasz Łukawski, Szalone Myśli Alicji – Teatr Tańca JAZZ / Studio Jazz.

Mała Alicja dorosła i jest tym lekko sfrustrowana. Stała się Alicją Lidell. Dziewczyną/Kobietą, która szuka swojego miejsca na ziemi i zadaje mnóstwo pytań. Ciasno jej w swojej codzienności. Zmęczona obowiązkami, pracą, rutyną i nieszczęśliwa młodzieńczą frustracją, postanawia znaleźć swoje miejsce na ziemi. Szuka zatem swojego Wonderland. Alicja boi się wyruszyć sama. Zwołuje ekipę przyjaciół i z nimi rusza na poszukiwanie Czarytorium. Po drodze wplątuję się w różne przygody, które pozwalają Alicji na przemyślenie sensu swojej wędrówki. Podróż obnaża powierzchowność szukania i pytań o przyszłość. Podróż wyznacza nasze miejsce na Ziemi i odkrywa nasze prawdziwe Ja. Do Alicji, bogatszej o doświadczenia podróży, dociera, że nasz upragniony Wonderland jest tam, gdzie my go sami stworzymy. Nasza Kraina Czarów jest tam gdzie akurat jesteśmy. I gdzie są ci, z którymi chcemy być! Każdy może stworzyć swój Wonderland! Alicja staje się Królową swojej własnej Krainy Czarów i może zarządzać nią (sobą) jak zechce!
Czas trwania prezentacji: 60 minut.

Na scenie przy Nowej Oranżerii wystąpią wokaliści:
Julia Wiśniewska z grupy Abra – Wspomnieć

Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Lena Milewska z grupy Abra – Na brzozowej korze
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Maja Janowska z grupy Abra – Koci wesoły świat
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Szymon Piotrowski i Piotr Obrębalski z grupy Abra – Wiosną w sadzie
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Weronika Zielińska z grupy Abra – Łódź bliska
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Antonina Przeździęk z grupy Abra – Nad srebrnym potokiem
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Emilia Nieborek – Mały Książę i Róża
Szkoła Podstawowa nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Igi Porady.
Gabriela Portka – Świat się pomylił
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Patrycji Markowskiej.
Justyna Galaszewska – O deszczu, jesieni i …
Dom Kultury Wygoda
www.dkwygoda.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Michał Szafraniec
O wokalistce:
Justyna Galaszewska – 12-letnia uczennica szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Laureatka konkursów o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Jej pasją jest muzyka i śpiew, lubi też pływać i grać w piłkę nożną.
Aleksandra Czaplicka z grupy Kadabra – Szabada
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Karolina Roguska z grupy Kadabra – Mała pocieszanka
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Maja Milewska z grupy Kadabra – Ada to nie wypada
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Maria Przeździęk z grupy Kadabra – Najmniejsza piosenka
Dom Kultury Zacisze
www.zacisze.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Elżbieta Obrębalska
Karolina Kucharska – Magiczne ognie
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej.
Magda Bereda – Własne kompozycje
Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku
www.realizacjadzwieku.edu.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Monika Bereda
O wokalistce:
Magda Bereda to artystka młodego pokolenia, tworzy muzykę oraz pogadankowe vlogi na YouTube, które cieszą się dużą popularnością. Łączna liczba wyświetleń to już ponad milion odsłon. Dzięki swojej działalności w Internecie wystąpiła na wielkich youtubowych eventach w Hali Stulecia we Wrocławiu, w Spodku w Katowicach czy w krakowskiej Tauron Arenie.
Wystąpią: Magda Bereda – wokal, Jonasz Wróbel – gitara.
Małgorzata Kutyła – Nie zapomnij
Dom Kultury Wygoda
www.dkwygoda.waw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Patrycja Kuś
Martyna Borkowska i Adam Kapczyński – Dumka na dwa serca
46 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka.
Martyna Borkowska – Ale jestem
46 Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Anny Marii Jopek.
Natalia Nasiłowska – Beautiful mess
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Kristiana Kostova.
Natalia Radomyska – Nie zapomnij
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Oliwii Wieczorek.
Studio Wokalne Groove Art – Piosenka z dobrym tekstem
Dom Kultury Włochy
www.dkwlochy.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Kamil Jaros
Studio Wokalne Groove Art: Magdalena Kłoczko, Agnieszka Kłoczko, Magdalena Polska, Bartłomiej Klimek.
Recital solowych występów młodych adeptów sztuki wokalnej. W programie: przeboje polskie i anglojęzyczne z wartościowym tekstem. Ballady i utwory poezji śpiewanej, które usłyszymy, poza piękną muzyką niosą ogromne pierwiastki semantyczne. Wokaliści mierzą się z trudną sztuką interpretacji utworu, bo przecież „po co?” jest dużo ważniejsze od „jak?”.
Ty Też Możesz Śpiewać – Ty też możesz śpiewać
Klub Kultury Gocław – Filia Centrum Promocji Kultury
www.klubgoclaw.pl
nauczyciel/instruktor/reżyser: Anna Ścigalska
Ty Też Możesz Śpiewać – to sekcja wokalna, która w Klubie Kultury Gocław działa od 2012 roku. Uczestnicy to laureaci warszawskich i ogólnopolskich konkursów i festiwali piosenki.
Wokaliści zaprezentują recital największych przebojów polskiej i światowej sceny muzycznej.
Wystąpią: Cezary Uljasz, Iwona Uljasz, Wiktoria Dobrowolska, Natalia Rejowska, Agnieszka Sieluk, Piotr Sieluk.
Zespół CHORDS – Już nie zapomnisz mnie
Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II
nauczyciel/instruktor/reżyser: Agnieszka Drzewska
Piosenka z repertuaru Aleksandra Żabczyńskiego.


Festiwal Energii Kulturalnej odbywa się w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Program jest pierwszym w Polsce środowiskowym programem kultury i edukacji. Integruje środowiska zajmujące się edukacją kulturalną: instytucjonalne, oświatowe, pozarządowe i nieformalne. W ramach programu działa portal www.edukacjakulturalna.pl.