Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

EduAkcja dla bibliotek na Warszawskich Targach Książki
Kiedy
18 maja 2017 (czwartek) g. 10:00 - 12:20
Gdzie
Stadion Narodowy, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 (sala RZYM) (mapa)
zamknij
Dostęp dla niepełnosprawnych Możliwy dojazd autobusem Możliwy dojazd rowerem

Zobacz w serwisie


Temat konferencji: Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza.

Zapraszamy bibliotekarzy z bibliotek szkolnych i publicznych oraz entuzjastów literatury na trzecią już konferencję organizowaną przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej w ramach EduAkcji. Tradycyjnie odbędzie się ona podczas Warszawskich Targów Książki.

Pamiętając, że edukacja kulturalna to suma działań kształtująca kapitał ludzki, przygotowująca do świadomego uczestnictwa w kulturze i rozbudzająca wrażliwość estetyczną chcemy spotkać się 18 maja, aby umocnić i podnieść nasze kompetencje. Współczesny bibliotekarz pełni rolę konsultanta, nauczyciela i współtwórcy zajęć. Musi być „zarządcą czasu”, aby sprostać zadaniom, wymaganiom oraz oczekiwaniom młodego i dorosłego czytelnika, a przede wszystkim być twórcą dobrej jakościowo, ciekawej biblioteki.

Program:

10.00 – 10.05 – Otwarcie konferencji - Anna Michalak-Pawłowska - Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej.

10.05 - 10.20 - Program rozwoju bibliotek - Małgorzata Naimska - Zastępca Dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy;
Prezentacja diagnozy i rekomendacje dla bibliotek - dr Roman Chymkowski, IKP Uniwersytet Warszawski.

10.20 – 11.50 – Doceniaj(my) biblioteki i… bibliotekarzy, czyli jak skutecznie i wzmacniająco opowiadać o tym, co dzieje się w bibliotece – Maja Branka, trener i konsultant, tutorka Sieci LABiB Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

11.50 – 12.05 – Jak przekuć kompetencje bibliotekarza na konkretne działania w bibliotece szkolnej? - prezentacja Agnieszki Kownatki–Ruszkowskiej i Barbary Stasikowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 306 w Warszawie.

12.05 - 12.20 – Prezentacja zaktualizowanego formularza Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

Na konferencję obowiązują zapisy >>>

Aby bezpłatnie wejść na targi, również należy się zarejestrować >>>

Serdecznie zapraszamy.