Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
E-mail Facebook

Efekt motyla
Wanda Górska
Aktualny numer Internetowej Gazety WPEK składa się z kolejnych informacji dotyczących ciekawych inicjatyw z zakresu edukacji kulturalnej – zarówno autorskich, jak i realizowanych w placówkach. Wszystkie działania, które Państwu prezentujemy, pozornie luźno ze sobą połączone, łączy „efekt motyla”, jak w nazwie jednego z opisanych programów z Woli.

Łączy je bowiem refleksja, że wiele działań, jakie na co dzień realizują animatorzy, nawet tych całkiem małych i niepozornych, np. podczas zajęć wśród uczniów ma szansę beneficjenta nie tylko czegoś nauczyć, ale i przede wszystkim – uwrażliwić, pobudzić w nim kreatywność albo wzbudzić emocje artystyczne. Warunkiem jednak, aby taki efekt działalności kulturalnej powstał jest to, żeby źródłem działań była nie tylko poprawna umiejętność zawodowa czy wiedza przedmiotowa, ale żeby inspiracją i motywem była pasja…

Nasza „ Zasłużona dla m. st. Warszawy” – Pani Dyrektor Domu Kultury Dorożkarnia – Anna Michalak odznaczona ostatnio tym prestiżowym wyróżnieniem m. st. Warszawy działa właśnie w ten sposób. I choć trudno powiedzieć, że Jej inicjatywy były tak małe jak ruch skrzydeł motyla, bo ma na swoich koncie zawodowym imprezy spore i całkiem duże, ale na pewno zawsze były takie, że pozytywnie poruszały środowisko.
Serdecznie gratuluję Ani Michalak, członkini Zespołu Programowego WPEK oraz członkini Kapituły Nagrody za najlepszy projekt z zakresu edukacji kulturalnej w swoim imieniu i w imieniu tych, którzy pracują przy wdrażaniu Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jednocześnie dziękuję za konstruktywne zaangażowanie w powstanie i realizację Programu, które przekłada się na wkład pracy we wszystko, co udaje nam się stworzyć – za cenne uwagi i dobre słowo.

W aktualnym numerze przekazujemy Państwu również wstępną informację o kolejnej edycji Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej od koordynatora – Aleksandry Jankowskiej.

Wanda Górska
Pełnomocnik Prezydenta
ds. edukacji kulturalnej
Miasta Stołecznego Warszawy