Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

WPEK
Newsletter E-mail Facebook

Laureaci III Warszawskiej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej
Spośród laureatów w poszczególnych grupach realizatorów Kapituła wybrała laureatów Grand Prix Giełdy 2012 – Freda Ojdę oraz Hannę Wiśniewską, autorów projektu „XVI Imielińskie Spotkania Artystyczne”.

Podczas tegorocznej Giełdy Programów Edukacji Kulturalnej przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Organizacje pozarządowe:

- nagrodę Maciejowi Jakubczykowi, Kamili Tomkiel, Karolowi Kwiatkowskiemu oraz Karolinie Śmigiel ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
za projekt „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”

- wyróżnienie - Barbarze Gołębiowskiej oraz Beacie Nessel-Łukasik z Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego za projekt "Pies i wilk, czyli o niepodległości dla najmłodszych"

Instytucje kultury:

- nagrodę Marii Rauch - Centrum "Łowicka" Domu Kultury w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy za projekt „Akademia Małego Architekta w BUW – warsztaty architektoniczne dla dzieci”

- wyróżnienie - Małgorzacie Kołodziejczyk z Biblioteki Publicznej im. Władysława Jana Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy za projekt "Konkurs Słoneczna Zakładka 2011"

Przedszkola:

- wyróżnienie - Soni Woźnej z Publicznego Przedszkola Nr 22 za projekt Przegląd Orkiestr Perkusyjnych „Mali Artyści”

Szkoły podstawowe:

- nagrodę Annie Derlecie oraz Teresie Cieślik ze Szkoły Podstawowej Nr 94 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego za projekt „Pokolenia – Nauka – Kultura – Codzienność. Szkoła moich dziadków, rodziców i moja”

- wyróżnienie - Szkole Podstawowej Nr 133 oraz Nieformalnej Grupie Teatralnej 3D za projekt „2+8+2=13. Na dobry początek”

Gimnazja:

- nagrodę Jolancie Ćwiklińskiej, Dorocie Ilasz oraz Oksanie Kinasz z Gimnazjum Nr 94 za projekt "Opowieści Rodzinne" Międzyszkolny Konkurs Literacki

- wyróżnienie - Agnieszce Dołowy z Gimnazjum Nr 123 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II za projekt „Podwieczorki ze sztuką, czyli warsztaty artystyczne na Białołęce”

- wyróżnienie - Karolinie Leguckiej z Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi „Przy Łazienkach Królewskich” za projekt „M jak Miłosz”

Szkoły ponadgimnazjalne:

- nagrodę Zespołowi Szkół Fototechnicznych za projekt „Zmiana miejsca zamieszkania. Niemcy w Warszawie, Polacy w Berlinie”,

- nagrodę Darii Nożyńskiej z LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego za projekt "Kulturowy Festiwal Artystyczny Sobieskiego (KFAS)"

Inne:

- nagrodę - Fredowi Ojdzie z Galerii Działań SBM "Imielin" oraz Hannie Wiśniewskiej z LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha za projekt „XVI Imielińskie Spotkania Artystyczne”

Postanowiono także przyznać dwie nagrody specjalne:

- Zespołowi Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie za projekt „A kto to widział?” - przewodnik edukacyjny po Łazienkach Królewskich

- Działowi Programów Edukacyjnych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej za projekt „fot.ON”

Multimedia