Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Oskarki w 120-tce
 autorka: Marta Kwiatkowska
autorka: Marta Kwiatkowska
Oskarki w 120 –tce, Gimnazjum Nr 120 im. Noblistów Polskich
autorka: Marta Kwiatkowska
dzielnica: Wesoła


Opis projektu:

„Czasy się zmieniają, a my wraz z nimi”. Widać to szczególnie wyraźnie poprzez wzrastające zainteresowanie uczniów nowymi technologiami. Przekaz audiowizualny należy niewątpliwie do najbardziej lubianych przez młodzież. Film w prosty i bezpośredni sposób łączy różne grupy. Jeśli uczniowie tak lubią kino, to czemu tego nie wykorzystać? Wspólna aktywność jeszcze bardziej zacieśnia więzy. Stąd pomysł na tworzenie filmów, których twórcami – od początku do końca – będą uczniowie. Każdy może zaistnieć, pokazać swoją pasję i rozwijać zainteresowania.

Jednak, aby zrobić film trzeba mieć specjalistyczną wiedzę i umiejętności, dlatego dla uczniów zostały zorganizowane warsztaty aktorskie, scenarzysty, reżyserii, montażu i warsztaty filmowca. Umiejętności pisania scenariusza i scenopisu, obliczania czasu filmu, planowania dnia zdjęciowego, fotografowania za pomocą różnych ustawień kamery, budowanie tempa i dramaturgii filmowej, pracy z różnymi programami montażowymi, synchronizacji obrazu z dźwiękiem, analizy i interpretacji filmu są niezwykle przydatne, a każda klasa gimnazjum pracuje nad własnym filmem. Efekty pracy uczniów prezentowane są podczas Wielkiej Gali Oskarkowej. Najlepsi otrzymują statuetki Oskarków, zaprojektowane i wykonane również przez uczniów. Podczas ostatniego festiwalu zaprezentowano: film przygodowy - Drugie dno, komedię – Pozdrowienia, film przygodowy – Zamknięci, thriller - 5 sekund od śmierci, komedię sensacyjną – Sycylijskie serce, thriller – Dozorca, horror – Zmiennokształtny.

Oskarki realizowane są od 6 lat. Projekt łączy naukę i zabawę, rozwija wrażliwość, poszerza horyzonty poznawcze młodzieży, dając jednocześnie możliwość wypowiedzenia się na nurtujące ich tematy.

Zainteresowanie uczniów festiwalem jest bardzo duże, a powstające film prezentują wysoki poziom. Bardzo ważnym aspektem jest integracja zespołów klasowych i zapobieganie wykluczeniu społecznemu uczniów.


Projekt realizowany jest ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Dziecięcych uśmiechów” i Gimnazjum nr 120.

Multimedia