Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
Audiobook "Nasza mama czarodziejka"
 autor: Tomasz Piotrowski
autor: Tomasz Piotrowski
Audiobook "Nasza mama czarodziejka", Szkoła Podstawowa Nr 353 im. Wielkich Odkrywców
autor: Tomasz Piotrowski
dzielnica: Wesoła


Opis projektu:

Pomysł na projekt wziął sie z zamiłowania do radia, do sztuki dźwięku, do tego, co tak silnie pobudza wyobraźnię zarówno dzieci, jak i dorosłych i z doświadczenia, że dzieci chętnie słuchają bajek.

Na warsztat została wybrana lektura szkolna autorstwa Joanny Papuzińskej pt Nasza mama czarodziejka. Jej treść, układ (krótkie historyjki nie mające ze sobą bezpośredniego związku przyczynowo-skutkowego) oraz dobór postaci idealnie pasowały do stworzenia rodzinnej zabawy w teatr radiowy. Do udziału zostali zaproszeni dzieci i rodzice, ich współdziałanie miało partnerski charakter – rodzic nie był mentorem, realizował wizję artystyczną dziecka.

Trudnym elementem było przełamanie bariery wstydu zarówno dzieci jak i rodziców.

Pod kierunkiem profesjonalistów uczestnicy rozwijali zdolności aktorskie kształcili dykcję, uczyli się pracy z głosem, pracowali w studiu nagraniowym. Okazało się, że podczas warsztatów z Andrzejem Krusiewiczem - jednym z najbardziej rozpoznawanych polskich głosów, wybitnym spikerem i konferansjerem, który ani nie mówił o rzeczach prostych, ani nie używał prostego czy młodzieżowego języka, dzieci były oczarowane.

W efekcie, po roku intensywnej pracy powstała płyta audio z nagraniem audiobooka Nasza mama czarodziejka. Warto podkreślić, że audiobook może być doskonałą pomocą dydaktyczną, ponieważ jedyna wersja tej książki "do słuchania" (wydana w 1988r.) jest już niedostępna.

Autor założył, że uczestnicy projektu nabędą konkretne umiejętności, ale też wzrośnie ich zainteresowania literaturą, teatrem radiowym i gatunkiem słuchowiska radiowego, cele te udało się zrealizować. Dzieci uświadomiły sobie także, że trzeba i warto pracować nad niwelowaniem wad wymowy, że pomóc w tym mogą specjaliści, że można opanować lęk przed publicznymi występami a głośne czytanie daje świetne efekty.

Partner:
Dom Kultury Dorożkarnia


Projekt został sfinansowany przez Urząd Dzielnicy Wesoła, Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 353

Multimedia