Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Instytucje

Fundacja Przystanek Twórczość
instytucja edukacyjna, organizator wydarzeń

Twórcze Dzieciaki
 Twórcze Dzieciaki, Fundacja Przystanek Twórczość, autorka: Anna Olczyk-Grabowska
Twórcze Dzieciaki, Fundacja Przystanek Twórczość, autorka: Anna Olczyk-Grabowska
Twórcze Dzieciaki, Fundacja Przystanek Twórczość
autorka: Anna Olczyk-Grabowska
dzielnica: Bielany


Opis projektu:

Twórcze dzieciaki mają dużo energii, pomysłów, zadają mnóstwo pytań, są ciekawe świata, chcą tworzyć, eksperymentować, konstruować, dobrze się przy tym bawiąc. Na to wszystko pozwalamy im podczas twórczych warsztatów w ramach projektu „Twórcze Dzieciaki”

Stworzyliśmy dzieciom i ich rodzicom możliwość uczestniczenia w pasjonujących zajęciach twórczych, które inspirowały do tworzenia, poznawania otaczającego świata, eksperymentowania i doświadczania. Odbyły się warsztaty, spacery, zajęcia, akcje plenerowe, dzięki którym dzieci mogły rozbudzić swoje zainteresowania i pasje.

Na bazie naszych doświadczeń, opracowaliśmy komplementarny program zajęć, który łączył różne dziedziny kultury i nauki. Zaproponowaliśmy dzieciom i ich rodzicom m.in.: warsztaty architektoniczne, warsztaty fotograficzne, warsztaty filmu animowanego, warsztaty tworzenia zabawek, zajęcia z eksperymentów, czytanki o zjawiskach, spacery małych odkrywców, warsztaty teatru cienia, warsztaty twórczego myślenia, warsztaty z reżyserii dźwięku, warsztaty „INDIAŃSKA WIOSKA”. Łączyły one wiedzę z świata sztuki i nauki. Zależało nam na stworzeniu kulturalnej formy zajęć dla najmłodszych, takich których nie ma w programie przedszkolnym, szkolnym czy ofercie domów kultury. Niektóre z wymienionych warsztatów były pionierskie w skali kraju.

Rodzicom natomiast zaproponowaliśmy trzy wykłady, które miały na celu pokazanie w jaki sposób rozwijać potencjał twórczy dzieci w domu. Wiele razy słyszeliśmy od dzieci, „że to najlepsze zajęcia na jakich były!” – to chyba dla nas najlepsza rekomendacja. Dzieci po zajęciach przybiegały do nas, przytulały się i dziękowały. Mieliśmy poczucie, że poza przekazem wiedzy, dajemy im swoją uwagę, energię, wspólnie tworzymy i bawimy się. Szalenie wierzyliśmy w to, że przez twórczą zabawę dzieci najlepiej uczą się, czego doświadczyliśmy realizując ten projekt.


www.tworczedzieciaki.art.pl

Multimedia