Przejdź do menu głównego | Przejdź do treści | Przejdź do wyboru wielkości czcionki | Przejdź do mapy strony | Przejdź do osób | Przejdź do wiadomości | Przejdź do wydarzeń | Przejdź do instytucji | Przejdź do wyszukiwarki wydarzeń |

Miasto Stołeczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery
One Voice
 autorka: Katarzyna Anuszewska
autorka: Katarzyna Anuszewska
One Voice, Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju „Innowatorium”
autorka: Katarzyna Anuszewska
dzielnica: Śródmieście


Opis projektu:

Od 2006 roku autorka projektu należy do Sienna Gospel Choir - chóru, którego misją jest śpiewanie ponad podziałami. Chór występuje na koncertach w całym kraju, w 2010 roku wziął udział w projekcie „Together With Gospel” realizowanym przez trzy warszawskie chóry gospel. Podążając dalej tą drogą, chcąc się rozwijać, a jednocześnie pozostając wiernym idei, powstał pomysł projektu One Voice.

Do udziału zostały zaproszone 10-osobowe reprezentacje trzech chórów z Warszawy, Mińska i Lwowa. W ciągu dziesięciodniowych warsztatów młodzież pracowała nad emisją głosu, interpretacją, improwizacją, rytmiką i ruchem scenicznym. Poznawali pieśni polskie, ukraińskie i białoruskie, odbyły się też warsztaty międzykulturowe i integracyjne. Na zakończenie wszyscy wystąpili w koncercie w Amfiteatrze Starej Prochowni. Jednym głosem zaśpiewali po polsku, ukraińsku, białorusku i angielsku tworząc jeden, bardzo zgrany chór. Projekt One Voice to pierwsza i jedyna w Polsce inicjatywa łącząca edukację kulturalną z dialogiem międzykulturowym i międzyreligijnym, skierowana do młodzieży, a w dodatku realizowana na poziomie międzynarodowym.

Niespodzianką, ale także dużym wyróżnieniem było umieszczenie projektu One Voice na platformie European Youth Portal jako przykład dobrych praktyk w obszarze Culture & Creativity .Jest to portal skierowany do młodzieży, prowadzony z inicjatywy Unii Europejskiej w 27 językach.

Podczas ewaluacji niemal wszyscy uczestnicy wskazali, że chcieliby, aby projekt był kontynuowany. Kilka tygodni po zakończeniu pojawiły się nowe koncepcje na kolejne przedsięwzięcie z zakresu edukacji kulturalnej. Narodził się pomysł inicjatywy Sing with us, której realizacja planowana jest na rok 2015.

Partnerzy:

z Warszawy – Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Dom Białoruski, Ambasada Ukrainy w Polsce, Związek Ukraińców w Polsce, Fundacja Nowe Media, Europejski Dom Spotkań Młodzieży, z białoruskiego Mińska – Stowarzyszenie Białorusinów Świata wraz z inicjatywą kulturalną "Budźma",

z Grodna: Centrum Wspierania Informacyjnego Inicjatyw Społecznych „Trzeci Sektor”, ze Lwowa – Centrum Dzieci i Młodzieży Galicji.


Projekt został sfinansowany przez Komisję Europejską - program Młodzież w Działaniu

Multimedia